KGHM Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 3:1

0
1293

Trzy punkty zostały w Lubinie. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin pokonali w meczu 7. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Ruch Chorzów 3:1 i zajmują obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli. Bramki dla „Miedziowych” strzelali Adrian Rakowski, Krzysztof Janus oraz Michal Papadopulos. Przyjezdni odpowiedzieli trafieniem w 90. minucie gry.

Pierwsza połowa meczu należała do lubinian. Beniaminek ekstraklasy przeważał od pierwszych minut i rzadko dopuszczali piłkarzy Ruchu Chorzów pod bramkę Konrada Forenca. W 10. minucie sprzed pola karnego uderzył Adrian Rakowski, ale na posterunku był Matus Putnocky. Później próbował jeszcze Dorde Cotra oraz Łukasz Janoszka, ale golkiper „Niebieskich” poradził sobie z uderzeniami zawodników KGHM Zagłębia Lubin.

Zdecydowanie więcej wydarzyło się po zmianie stron. Gdy gra Ruchu Chorzów zaczęła wyglądać nieco lepiej, niespodziewanie bramkę zdobyli gospodarze. Krzysztof Janus dośrodkował w pole karne, gdzie celną główką popisał się Adrian Rakowski. Czternaście minut później było już 2:0. Na bramkę Ruchu Chorzów uderzył Krzysztof Janus, a Matus Putnocky przepuścił piłkę lecącą w środek bramki. W 82. minucie lubinianie prowadzili już trzema bramkami. Słowacki bramkarz chorzowian stracił piłkę w polu karnym na rzecz Michala Papadopulosa, który strzałem do pustej bramki dobił gości.

Chorzowianie odpowiedzieli w samej końcówce meczu. Na bramkę lubinian uderzył Łukasz Surma, a piłka po rykoszecie odbiła się od słupka i wpadła do bramki. KGHM Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 3:1.

„Cieszę się zwycięstwa i ze stylu. Od kilku meczów prezentujemy się dobrze, oczywiście są jeszcze momenty, gdy brakuje nam dokładności. Wcześniej nie do końca doceniano naszą grę. Uważam, że podobnie jak Ruchowi, będą nam przytrafiały się wahania, bo ciągle się rozwijamy. Taką grę chcemy pokazywać we wszystkich meczach, ma to być wizytówka nie tylko samego Zagłębia, ale i akademii” – powiedział Piotr Stokowiec, trener lubinian.

KGHM Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 3:1 (0:0)
1:0 – Rakowski 56′
2:0 – Janus 70′
3:0 – Papadopulos 82′
3:1 – Surma 90′

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra, Jakub Tosik, Adrian Rakowski (83′ Arkadiusz Woźniak), Krzysztof Janus, Łukasz Janoszka (79’ Krzysztof Piątek), Jarosław Kubicki, Michal Papadopulos (86′ Eryk Sobków).

Ruch Chorzów: Matus Putnocky – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Mateusz Cichocki, Marek Szyndrowski, Kamil Mazek, Łukasz Surma, Maciej Iwański (73′ Michał Efir), Marek Zieńczuk (75′ Tomasz Podgórski), Patryk Lipski, Mariusz Stępiński (84′ Artur Lenartowski).

Żółte kartki: Rakowski, Cotra (Zagłębie).