KGHM Zagłębie Lubin przegrywa pierwszy mecz z Duńczykami

0
1263

KGHM Zagłębie Lubin nie dało rady duńskiemu SonderjyskE w pierwszym meczu III rudny kwalifikacji Ligi Europy. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali 1:2 i w rewanżu czeka ich trudna przeprawa. Wynik wczorajszego spotkania mógł być korzystniejszy dla lubinian, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Filip Starzyński.

Pierwsza połowa w wykonaniu graczy KGHM Zagłębia Lubin była bardzo słaba. Gospodarze mieli problemy z konstruowaniem akcji i przez dłuższy czas nie potrafili zagrozić bramce Duńczyków. Przyjezdni w 19. minucie dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Z pierwszej piłki uderzył Simon Kroon, a futbolówka po rękach Martina Polacka wpadła tuż przy słupki. Tablica wskazywała rezultat 1:0 dla SonderjyskE.

Przed przerwą Duńczycy prowadzili już 2:0. Nie najlepsze zachowanie lubińskiej defensywy wykorzystał Marc Dal Hende i strzałem głową podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W doliczonym czasie pierwszej połowy podopieczni Piotra Stokowca zdołali jednak zniwelować straty. Wszystko za sprawą celnego trafienia Łukasza Janoszki.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Filip Starzyński i gra lubinian zaczęła wyglądała znacznie lepiej. Rywale zostali zepchnięci do defensywy, a w 62. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr. Mimo, że Starzyński dobrze wszedł w to spotkanie, nie zdołał zamienić rzutu karnego na bramkę i w dalszym ciągu było 2:1 dla gości. Taki wynik utrzymał się już do końcowego gwizdka i KGHM Zagłębie Lubin pojedzie do Danii z zadaniem odrobienia strat.

„Gratuluję duńskiej drużynie. Pokazali, że są nieobliczalni. Szkoda, że daliśmy się zaskoczyć stałym fragmentem gry, na który byliśmy uczuleni” – skomentował na pomeczowej konferencji trener Stokowiec.

KGHM Zagłębie Lubin – SonderjyskE 1:2 (1:2)
0:1 – Simon Kroon 19′
0:2 – Marc Dal Hende 37′
1:2 – Łukasz Janoszka 45+2′

W 62. minucie Filip Starzyński nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Arkadiusz Woźniak, Jan Vlasko (46′ Filip Starzyński), Łukasz Janoszka (73′ Krzysztof Janus), Krzysztof Piątek (79′ Michal Papadopulos).

SonderjyskE: Marin Skender – Marc Dal Hende, Matthias Maak, Pierre Kanstrup, Marc Pedersen, Janus Drachmann, Johan Absalonsen, Adama Guira, Simon Kroon (69′ Troels Klove),  Marcel Romer (74′ Nicolai Madsen), Tommy Bechmann (63′ Mikael Uhre).

Żółte kartki: Jan Vlasko (Zagłębie) oraz Simon Kroon, Pierre Kanstrup, Adama Guira (SonderjyskE).

Sędzia: Robert Madley (Anglia).

Widzów: 10271.