KGHM Zagłębie Lubin lepsze od Lechii Gdańsk

0
1391

Podczas, gdy na większości polskich stadionów problemem był fatalny stan murawy, mecz w Lubinie odbył się bez większych problemów. W spotkaniu 25. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin pokonało Lechię Gdańsk 1:0, dzięki czemu awansowało na piąte miejsce w ligowej tabeli. Jedyną bramkę we wtorkowej rywalizacji strzelił Filip Starzyński.

Lubinianie od początku meczu ruszyli do groźnych ataków, a pierwsze poważne zagrożenie stworzyło właśnie po strzale wspomnianego Filipa Starzyńskiego. Nowy nabytek dolnośląskiego zespołu został jednak zablokowany przez jednego z defensorów Lechii Gdańsk. Przyjezdni odpowiedzieli uderzeniem Michała Maka, ale w tej sytuacji dobrze interweniował Martin Polacek. Od tego momentu gdańszczanie przejęli inicjatywę i zepchnęli lubinian do defensywy, jednak nie miało to przełożenia na wynik spotkania.

Mimo przewagi gości, najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli w pierwszej połowie podopieczni Piotra Stokowca. W 31. minucie piłka trafiła pod nogi Krzysztofa Janusa, który miał sporo miejsca i czasu, by dokładnie przymierzyć. Tak jednak nie zrobił, w związku z czym w dalszym ciągu utrzymywał się bezbramkowy remis. Chwilę później próbował jeszcze Łukasz Janoszka, ale również bezskutecznie. Do przerwy był więc remis 0:0.

Druga odsłona także rozpoczęła się od ataków KGHM Zagłębia Lubin i cztery minuty po wznowieniu gry było już 1:0. Precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Starzyński i gospodarze wyszli na prowadzenie. Podbudowane bramką Zagłębie ruszyło do dalszych ataków i stwarzało sobie kolejne sytuacje strzeleckie, jednak kibice więcej trafień nie obejrzeli i mecz zakończył się ostatecznie skromnym zwycięstwem gospodarzy.

Dzięki wygranej KGHM Zagłębie Lubin awansowało na piątą lokatę w ligowej tabeli. Na chwilę obecną podopieczni Piotra Stokowca mają na swoim koncie 34 punkty. Już w sobotę 5 marca „Miedziowych” czeka derbowe spotkanie we Wrocławiu. Początek meczu ze Śląskiem o godz. 18:00.

KGHM Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
1:0 – Filip Starzyński 49′

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski (46′ Jakub Tosik), Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra, Jarosław Kubicki, Filip Starzyński, Łukasz Piątek, Krzysztof Janus, Łukasz Janoszka (73′ Arkadiusz Woźniak), Krzysztof Piątek (82′ Michal Papadopulos).

Lechia Gdańsk: Łukasz Budziłek – Grzegorz Wojtkowiak (69′ Aleksandar Kovacević), Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak, Michał Mak, Milos Krasić, Daniel Łukasik (82′ Adam Buksa), Flavio Paixao, Marco Paixao, Grzegorz Kuświk (56′ Paweł Stolarski).

Żółte kartki: Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Michal Papadopulos (KGHM Zagłębie) oraz Grzegorz Kuświk (Lechia Gdańsk).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).