Udany występ pływaków Piasta Głogów w Brzegu Dolnym

0
1296

Bardzo dobry start zanotowali młodzi pływacy Piasta Głogów, którzy w Brzegu Dolnym rywalizowali w zawodach o Puchar Burmistrza. Głogowscy zawodnicy wrócili do domu w świetnych nastrojach, gdyż zakończyli imprezę z dobrymi rezultatami, które miały przełożenie na wyniki końcowe i miejsca na podium.

Młodzi reprezentanci Piasta Głogów pokazali się z bardzo dobrej strony. W Brzegu Dolnym głogowianie spisali się na medal, dowodem czego były świetne rezultaty i miejsca na podium w klasyfikacji końcowej. Pływacy z Głogowa zaprezentowali na pływalni wysoką formę, a kilku z nich było bezkonkurencyjnych i zasłużenie zakończyło zawody na pierwszych lokatach.

Wielkie powody do radości miał Dominik Łazarecki. Zawodnik ten był najlepszy w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem dowolnym, 50 metrów motylem, a także w wyścigu australijskim. Wszystko to sprawiło, że pływak Piasta Głogów został wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów. Bezkonkurencyjna w Brzegu Dolnym była również Anna Patoła. Pływaczka zwyciężyła wyścigi na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem klasycznym oraz wyścig australijski i także została nagrodzona tytułem dla najlepszej zawodniczki. Podobny zaszczyt spotkał Marcelinę Totoszko, która triumfowała na 100 metrów stylem zmiennym oraz 50 i 100 metrów dowolnym.

Na basenie w Brzegu Dolnym dobrze zaprezentowała się również Zuzanna Tyczyńska, która wygrała wyścigi na 50 i 100 metrów stylem klasycznym, a także była trzecia na 50 metrów stylem dowolnym. Miejsca na podium przypadły też Karolinie Nietopiel. Zawodniczka Piasta wygrała rywalizację na 50 i 100 metrów grzbietem oraz była druga na 50 metrów stylem dowolnym. Z medalami do domu wróciły również Agnieszka Sułkowska (zwycięstwo na 100 metrów stylem klasycznym i drugie miejsce na 50 m), Nicole Wawrzeńczuk (zwycięstwo na 100 metrów stylem zmiennym i drugie miejsce na 50 metrów motylem) oraz Marcelina Hryniewicz, która zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 50 metrów grzbietem.

Sukcesy w zawodach osiągnęli również inni pływacy Piasta Głogów. Kacper Heiduk wygrał wyścig na 50 metrów grzbietem i był drugi na 50 oraz 100 metrów stylem dowolnym, Bartłomiej Włodarczyk zajął drugie miejsce na 50 metrów motylem, Oliwia Śliska była druga na 100 metrów grzbietem, Aleksandra Downar zajęła trzecie miejsce na 100 metrów grzbietem, a Błażej Wojtysiak był drugi na 50 metrów stylem dowolnym. Trzecią lokatę wywalczyła natomiast sztafeta w skład której weszli: Śliska, Downar, Marcinowska, Heiduk, Włodarczyk, Wawrzeńczuk, Sułkowska, Totoszko, Patoła i Łazarecki.