KGHM Metraco Zagłębie Lubin trzecie w Szczecinie

0
1301

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin zajęły trzecie miejsce w towarzyskim turnieju Baltica Summer Cup w Szczecinie. Podopieczne Bożeny Karkut zakończyły imprezę z jednym zwycięstwem i dwiema porażkami. Udział w turnieju – poza „Miedziowymi” – wzięły także dwie drużyny Pogoni Szczecin oraz duński Nykøbing Falster.

Pierwszym rywalem lubińskich szczypiornistek był drugi zespół Pogoni Szczecin. Dolnośląskie zawodniczki były faworytkami tej rywalizacji i udowodniły to na parkiecie. Wielka w tym zasługa Zany Marić i Joanny Obrusiewicz, które zdobyły łącznie 20 z 31 bramek dla KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia i po kilku minutach uzyskały pięciobramkową przewagę. Z czasem przewaga lubinianek była jeszcze wyższa, ale dobra końcówka w wykonaniu Pogoni II Szczecin sprawiła, że do szatni obie drużyny schodziły przy stanie 15:12. W drugiej połowie szczecinianki zdołały doprowadzić do remisu, jednak końcówka należała do zawodniczek z Lubina, które ostatecznie zwyciężyły 31:27.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Pogoń II Szczecin 31:27 (15:12)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Chojnacka, Wąż – Załęczna 1, Grzyb 5, Obrusiewicz 8, Konofał 1, Paluch 1, Lima 2, Marić 12, Jochymek 1.

Pogoń II Szczecin: Kozłowska – Sabała 1, Noga 4, Costa 4, Zimny 4/3, Koprowska 1, Kochaniak 7, Yashchuk 6, Jurczyk, Orowicz.

Drugim rywalem zawodniczek Bożeny Karkut był pierwszy zespół szczecińskiej Pogoni. Tym razem „Miedziowe” zanotowały zdecydowanie słabszy występ, efektem czego było aż 39 bramek rzuconych przez szczypiornistki ze Szczecina. Do przerwy drużyna Pogoni prowadziła ośmioma trafieniami i w zasadzie od początku do końca kontrolowała przebieg spotkania. Najwięcej bramek dla KGHM Metraco Zagłębia Lubin rzuciła Joanna Obrusiewicz (7).

Pogoń Baltica Szczecin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 39:27 (22:14)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka – Robótka 1, Załęczna 3, Grzyb 1, Obrusiewicz 7, Konofał 2, Paluch 2, Premović 2, Piechnik 2, Marić 5, Jochymek 2.

Ostatnim rywalem lubinianek podczas turnieju Baltica Summer Cup 2015 był duński zespół Nykøbing Falster. Spotkanie to od początku było niezwykle wyrównane i żadna z ekip nie chciała dopuścić do kilkubramkowej przewagi przeciwnika. W końcówce pierwszej odsłony zespół z Danii zdołał odskoczyć na trzy trafienia i po dwóch kwadransach prowadził 17:14.

Początek drugiej połowy nie był idealny w wykonaniu podopiecznych Bożeny Karkut. „Miedziowe” w pewnym momencie traciły do rywalek siedem bramek, jednak świetna seria sześciu bramek pod rząd pozwoliła im ponownie włączyć się do gry. Końcówka meczu stała na dobrym poziomie i obfitowała w wielkie emocje, jednak ostatecznie lepsze okazały się piłkarki ręczne Nykøbing Falster. Lubinianki zakończyły udział w turnieju na trzecim miejscu. Zwyciężył pierwszy zespół Pogoni Szczecin.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Nykøbing Falster 28:30 (14:17)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Chojnacka, Wąż – Załęczna 1, Grzyb 2, Obrusiewicz 3, Premović 7 Piechnik 5, Lima 1, Marić 2, Jochymek 4, Paluch 3.

W dniach 22-23 sierpnia Lubin będzie gospodarzem Memoriału im. Henryka Kruglińskiego. Poza „Miedziowymi” w turnieju udział wezmą Pogoń Szczecin, Hypo Wiedeń i Bayer Leverkusen. Start ligowych rozgrywek zaplanowano na pierwszy weekend września.