KGHM Euromaster Chrobry Głogów znów punktuje za trzy!

0
1593
2015-05-03-Mecz-Euromaster-ChG-AZS-UG-@Hala-Chrobrego-fot.P.Dudzicki-27-960x640_1

Cenna zdobycz punktowa wpadła na konto zawodników KGHM Euromastera Chrobry Głogów, którzy w meczu 13. kolejki Futsal Ekstraklasy pokonali na wyjeździe Nbit Gliwice 3:1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gliwiczanie, jednak bramki Kamila Kaczmara i Mateusza Niedźwiedzia odwróciły losy tego spotkania.

Nbit Gliwice to zespół z czołówki Futsal Ekstraklasy. Beniaminek zajmuje aktualnie 4. miejsce w ligowej tabeli, a duży wpływ miały na to dobre wyniki osiągane na własnym parkiecie. Podopieczni Tomasza Trznadla w delegacjach do tej pory nie wygrywali, dlatego komplet wywalczony na gliwickim terenie jest pierwszym w bieżących rozgrywkach.

W pierwszej połowie meczu więcej z gry mieli gospodarze, jednak nie potrafili oni zaskoczyć Michała Długosza. Po stronie głogowian odpowiadać się starali Grzegorz Nowak i Kamil Kaczmar, ale żadna z prób nie została zamieniona na bramkę. Do przerwy kibice nie obejrzeli więc żadnego trafienia i oba zespoły schodziły na przerwę przy stanie 0:0.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od ataków Nbitu Gliwice. Gospodarze trafili niecałe cztery minuty po wznowieniu, a na listę strzelców wpisał się Taras Tarasowicz. Podopieczni Tomasza Trznadla odrobili straty w 32. minucie. Gliwiczanie nie popisali się w defensywie, co wykorzystał Kamil Kaczmar, doprowadzając do remisu. Niecałą minutę później było już 2:1 dla pomarańczowo-czarnych. Kolejne niezbyt dobre zachowanie gliwiczan na bramkę zamienił Mateusz Niedźwiedź.

Beniaminek Futsal Ekstraklasy za wszelką cenę starał się doprowadzić do remisu, jednak kolejny raz trafili głogowianie. Dwójkowa kontra Grzegorza Nowaka i Kamila Kaczmara sprawiła, że drugi z wymienionych skierował futbolówkę do bramki miejscowych i tym samym ustalił rezultat spotkania. Trzy punkty powędrowały do Głogowa. Za tydzień podopieczni trenera Trznadla zagrają na parkiecie ostatniej w ligowej tabeli Gwiazdy Ruda Śląska.

Nbit Gliwice – KGHM Euromaster Chrobry Głogów 1:3 (0:0)
1:0 – 23:51` Taras Tarasowicz
1:1 – 31:17` Kamil Kaczmar
1:2 – 32:14` Mateusz Niedźwiedź
1:3 – 35:30` Kamil Kaczmar

Nbit Gliwice: Zbigniew Mirga (3), Tomasz Starowicz (4), Damian Wojtas (7), Tomasz Czech (8), Robert Satora (9), Kamil Musiał (10), Łukasz Groszak (12), Denis Rogon (15), Łukasz Jagiełło (18), Michał Cygnarowski (23), Michał Włodarek (83), Daniel Hajduk (89), Taras Tarasowicz(92). Trener: Sebastian Wiewióra

Euromaster Chrobry Głogów: Michał Długosz (1), Adrian Niedźwiecki (4), Piotr Pietruszko (8), Filip Tomkowiak (12), Mateusz Niedźwiedź (13), Grzegorz Nowak (14), Sebastian Szala (17), Łukasz Pieczyński (18), Daniel Lebiedziński (19), Dariusz Pieczyński (20), Kamil Kaczmar (21), Jacek Sander (25), Mateusz Herbuś (28), Kacper Konopacki (77). Trener: Tomasz Trznadel

Sędziowali: Grzegorz Hamowski – Tomasz Frąk, Wojciech Curyło