Obrońca Chrobrego Głogów zagrał w kadrze U-20

0
822

Środkowy obrońca Chrobrego Głogów, Oskar Repka wystąpił w towarzyskim meczu reprezentacji Polski do lat 20. Defensor pomarańczowo-czarnych pojawił się na placu gry jeszcze w pierwszej połowie, a nasza drużyna narodowa wygrała 2:1.

Na listopadowe mecze reprezentacji Polski U-20 Oskar Repka został powołany awaryjnie, bowiem kontuzji doznał jeden z wybranych wcześniej przez Jacka Magierę zawodników. Obrońca Chrobrego Głogów otrzymał więc zaproszenie do kadry narodowej i wystąpił w towarzyskim meczu przeciwko Ukrainie. W Bielsku-Białej biało-czerwoni wygrali 2:1, a Repka pojawił się na placu gry w 33. minucie.

Obrońca Chrobrego wszedł na boisku przy stanie 1:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona rywalizacji. W drugiej połowie padła jeszcze jedna bramka po samobójczym trafieniu zawodnika gości.

Wcześniej biało-czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Portugalii. W przegranym 0:2 spotkaniu Oskar Repka jednak nie wystąpił. Obrońca wrócił już do Chrobrego i prawdopodobnie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na najbliższy mecz z Sandecją Nowy Sącz.

Polska U-20 – Ukraina U-20 2:1 (1:1)

Bramki: Dominik Steczyk 19 k, Oleg  Veremienko samobój 70  – Denys Popov 29.

Polska: Miłosz Mleczko (67 Karol Niemczycki)  – Jakub Bednarczyk (33 Oskar Repka), Serafin Szota,  Jan Sobociński, Adam Chrzanowski (66 Kacper Kostorz), David Kopacz (89 Sebastian Strózik), Adrian Stanilewicz, Adrian Łyszczarz (66 Bartosz Slisz), Tymoteusz Puchacz, Marcel Zylla (89 Tomasz Makowski), Dominik Steczyk (80 Jakub Moder).