KGHM Euromaster Chrobry Głogów wywiózł punkt z Chojnic

0
1082
2015-05-03-Mecz-Euromaster-ChG-AZS-UG-@Hala-Chrobrego-fot.P.Dudzicki-27-960x640_1

Niewiele jest zespołów, które w bieżących rozgrywkach Futsal Ekstraklasy wróciły z Chojnic z punktowym dorobkiem. Sztuka ta udała się futsalistom KGHM Euromastera Chrobry Głogów, którzy zremisowali na parkiecie Red Devils 1:1. Autorem dającej jeden punkt bramki był Dariusz Pieczyński, który trafił siedem minut przed końcem.

Red Devils Chojnice to aktualnie czwarta drużyna ligowej tabeli. W obecnym sezonie punkt z Chojnic wywieźli jedynie zawodnicy Pogoni Szczecin. Pozostałe mecze kończyły się zwycięstwami gospodarzy. Statystyki te z pewnością nie pocieszały podopiecznych Tomasza Trznadla, którzy w delegacjach nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania. Faworytem piątkowej konfrontacji byli gracze z Chojnic.

Zgodnie z przewidywaniami, od pierwszych minut atakowali gospodarze. Już w 2. minucie Michał Długosz został zmuszony do zaprezentowania swoich bramkarskich umiejętności, a w kolejnych minutach próbowali Michał Holy i Sebastian Wojciechowski. Zawodnicy KGHM Euromastera Chrobry Głogów nie zamierzali jednak tylko się bronić. Okazję do zdobycia bramki dla gości stworzyli sobie Jacek Sander, a później Grzegorz Nowak.

W 7. minucie szczęście uśmiechnęło się do futsalistów Red Devils Chojnice. Uderzał Oleksandr Bondar, futbolówkę dotknął jeszcze Wojciechowski i było 1:0. Gospodarze próbowali pójść za ciosem i niedługo później groźnie uderzał Michał Holy. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę i wynik meczu nie uległ zmianie. Podopieczni Tomasza Trznadla dążyli do wyrównania jeszcze przed przerwą. Najwięcej problemów bramkarzowi miejscowych sprawili Mateusz Niedźwiedź oraz Piotr Pietruszko.

Od początku drugiej odsłony groźniej zaatakowali głogowianie. Dwukrotnie golkipera Red Devils próbował zaskoczyć Pietruszko, a później uderzali też inni zawodnicy KGHM Euromastera Chrobry Głogów. Z czasem gospodarze wrócili do gry i to oni zaczęli przejmować inicjatywę na parkiecie. Wynik meczu w dalszym ciągu nie uległ jednak zmianie.

Gdy wydawało się, że gospodarze podwyższą stan rywalizacji, w 33. minucie trafili głogowianie! Po rzucie rożnym i rozciągnięciu gry do boku, z bliska uderzył Dariusz Pieczyński. Futbolówka znalazła drogę do bramki graczy z Chojnic i siedem minut przed końcem było 1:1. Bramka ta spowodowała, że gospodarze podkręcili tempo, natomiast głogowianie czekali na swój moment. W końcówce próbowali jedni i drudzy, ale żadna z prób nie została zamieniona na bramkę. KGHM Euromaster Chrobry Głogów wrócił z Chojnic z cennym punktem.

Kolejny mecz podopieczni Tomasza Trznadla rozegrają dopiero w weekend 16-17 stycznia. Pierwsza runda Futsal Ekstraklasy w sezonie 2015/2016 już za nami. Głogowianie spędzą przerwę na 10. miejscu w ligowej tabeli. W jedenastu spotkaniach głogowski zespół wywalczył dziesięć punktów.

RED DEVILS CHOJNICE – KGHM EUROMASTER CHROBRY GŁOGÓW 1:1 (1:0)