Dobre wyniki polkowickich nordikowców

0
1271

Udane starty mają za sobą zawodnicy sekcji nordic walking Klubu Sportowego Metraco Polkowice. W rozegranych w Ścinawie zawodach Nordic & Run Festiwal polkowiczanie wywalczyli łącznie dziewięć medali. Wcześniej sekcja rywalizowała w Pile, skąd przywiozła pięć krążków.

W Ścinawie kijkarze mieli do pokonania trasę liczącą 6,2 km. Zawodnicy KS Metraco Polkowice świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i wrócili do domu z bogatym dorobkiem medalowym. Polkowiczanie wywalczyli w Ścinawie dziewięć medali, czterokrotnie stając na najwyższym stopniu podium i dodając do tego trzy srebra oraz dwa brązy. Był to kolejny start polkowickiej sekcji, który udowodnił przynależność do krajowej czołówki.

Złote medale wywalczone przez KS Metraco Polkowice zostały rozdzielone pomiędzy kobiety i mężczyzn. Na najwyższym stopniu podium stanęły Anna Zaczyńska (K 18) oraz Renata Jędrasiak (K 50), natomiast wśród panów najlepsi byli Krzysztof Skiba (M 50) i Bogdan Grygorowicz (M 60). Srebrne medale w Ścinawie padły udziałem Marzeny Lesińskiej (K 50), Janiny Woronko-Zaczyńskiej (K 60), a także Ireneusza Lubiatowskiego, który rywalizował w kategorii 50. Dorobek polkowiczan został uzupełniony o brązowe medale, które wywalczyli Lucyna Stępień (K 50) i Piotr Siwak (M 50).

I miejsce Bogdan Grygorowicz

W połowie miesiąca polkowiccy nordikowcy rywalizowali w zawodach z cyklu „Korona Wielkopolski” w Pile. Imprezę tą zakończyli z dorobkiem pięciu medali. Miejsca na najwyższym stopniu podium wywalczyli Bogdan Grygorowicz, Józef Piątkowski oraz Ireneusz Lubiatowski. Ostatni z wymienionych zajął pierwsze miejsce na 10 km w kategorii OPEN. Srebrny medale w Pile zdobył Edward Dudek (kategoria +60 na 5 km), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Stanisław Bik, który rywalizował na dystansie 10 km. Ponadto tuż za podium (czwarte miejsce) uplasowała się Janina Zaczyńska na dystansie 5 km.

Reprezentantom Klubu Sportowego Metraco Polkowice gratulujemy wysokiej formy i udanych startów, a także życzymy powodzenia w nadchodzących zawodach. Polkowiccy kijkarze należą do krajowej czołówki, stąd też możemy mieć pewność, że medalowy dorobek zostanie niebawem powiększony!