III liga: Polkowiczanie przegrali w meczu na szczycie

0
1108

Piłkarze KS KGHM Zanam Polkowice przegrali w meczu 7. kolejki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej ze Ślęzą Wrocław 0:2. Wygrana wrocławian sprawiła, że zespół ten wyprzedził podopiecznych Jarosława Pedryca, którzy zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Mecz KS KGHM Zanam PolkowiceŚlęza Wrocław był spotkaniem na szczycie dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi i miał dać odpowiedź na pytanie, który zespół jest lepszy w początkowej fazie rozgrywek. W przypadku wygranej, polkowiczanie zachowaliby fotel lidera i nadal patrzyli z góry na resztę ligowej stawki.

Wrocławski zespół już w pierwszych minutach pokazał, że przyjechał do Polkowic po pełną pulę. Gracze Ślęzy Wrocław konstruowali groźne ataki, a w 26. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Z dystansu uderzył Adrian Bergier i golkiper polkowiczan był zmuszony do kapitulacji. Podopieczni Jarosława Pedryca ruszyli do odrabiania strat, a najlepsze okazje mieli Krzysztof Drzazga oraz Maciej Bancewicz. W obu przypadkach doskonale spisał się Marcin Gąsiorowski i przyjezdni nadal utrzymywali jednobramkowe prowadzenie.

W zespole Ślęzy Wrocław bardzo dobrze spisywała się linia obrony, która nie pozwalała polkowiczanom na swobodną grę w okolicy pola karnego. Znacznie gorzej spisywała się defensywa gospodarzy i w 36. minucie goście prowadzili już 2:0. Autorem trafienia był Dawid Molski.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Ślęzy Wrocław i mogło, a nawet powinno być już 0:3. W doskonałej okazji chybił jednak Adrian Bergier. Polkowiczanie grali bardzo ambitnie, ale nie stwarzali sobie wielu dogodnych sytuacji. Poważniej bramce wrocławian zagroził Krzysztof Drzazga, ale piłka po jego uderzeniu nie znalazła drogi do bramki. W końcówce wynik próbował podwyższyć Jakub Bohdanowicz, ale ostatecznie mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem przyjezdnych.

Po siedmiu kolejkach trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej liderem rozgrywek jest Miedź II Legnica. To właśnie z tym rywalem polkowiczanie zmierzą się w najbliższej kolejce, która zostanie rozegrana 19 i 20 września. Mecz Miedź II Legnica – KS KGHM Zanam Polkowice w niedzielę o godz. 11.

KS KGHM ZANAM Polkowice – Ślęza Wrocław 0:2 (0:2)
Bramki dla Ślęzy: Bergier 26, Molski 36

KS KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Szymik, Wacławczyk, Magdziak, Dziedzina, Karmelita (88. Kucharuk), Galas (75. Surożyński), Szuszkiewicz, Fryzowicz, Bancewicz (56. Karpiński), Drzazga.

Ślęza Wrocław: Gąsiorowski – Bergier (86. Traczyk), Bohdanowicz, Celuch, Jakóbczyk (90. Wyglądacz), Kątny, Kluzek, Korytek, Modrzejewski, Miazgowski (89. Cieżak), Molski (71. Niewiadomski)