Głogowscy uczniowie rywalizowali o tytuł Mistrza ZSE w Nordic Walking

0
1226

W miniony piątek, 24. października na Górkowie odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nordic Walking. W zawodach wzięło udział ponad sześćdziesięciu uczniów, którzy stanęli do rywalizacji o tytuł Mistrza ZSE w Nordic walking.

Nordic walking to forma aktywności polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Ruch wykonywany podczas spaceru z kijami potrafi angażować szeroki zakres mięśni ludzkiego ciała. Aby tak się stało, należy właściwie pracować kijami, co wbrew pozorom nie jest takie oczywiste. Nordic walking mimo swojej prostoty posiada zasady, które pozwalają na właściwe i pełne wykorzystywanie potencjału drzemiącego w kijach.

W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba osób, które postanowiły aktywnie spędzać swój czas. Na głogowskich ulicach coraz częściej spotkać można osoby uprawiające sport. Szczególnie liczną grupę stanowią biegacze, rowerzyści oraz osoby uprawiające formę rekreacji, jaką jest nordic walking.

Tę formę ruch postanowił propagować głogowski Zespół Szkół Ekonomicznych, który w miniony piątek, 24. października na Górkowie zorganizował Mistrzostwa ZSE w Nordic Walking dla swoich uczniów. Do rywalizacji o tytuł najlepszego z nich stanęło 62 reprezentantów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie. Udział w zawodach wzięły zarówno klasy najmłodsze, jak i te, które w tym roku opuszczą mury głogowskiego ZSE.

W Mistrzostwach Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie w kategorii Dziewczęta miejsce pierwsze z czasem 11.27 zdobyła Karolina Konieczna. Drugie miejsce na podium z czasem 11.50 uzyskała Barbara Sowula. Natomiast miejsce 3 wywalczyła Klaudia Drankiewicz pokonując trasę zawodów w czasie 12.18 min. Wszystkie dziewczęta uczęszczają do klasy IVc ZSE.

W kategorii Chłopcy najlepszym okazał się być Piotr Basałyga (klasa IIIc), który dwukilometrową trasę pokonał w czasie 11.18, zaraz za nim, na miejscu II z czasem 11.19 uplasował się Michał Józefowski (klasa IIIc), a miejsce III z czasem 11,23 zajął uczeń klasy IIc – Krystian Wójcicki.`

Celem Mistrzostw Zespołu Szkół Ekonomicznych była popularyzacja modnej formy ruchu, jaką jest nordic walking . Zawody miały również pomóc propagować sportowo-rekreacyjny styl życia wśród młodzieży, a także zintegrować społeczność szkolną. Tego rodzaju inicjatywa przyczyniła się także do rozwijania umiejętności organizacyjnych u młodych ludzi oraz promowania Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie.

W imieniu organizatorów wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym. Organizatorzy Mistrzostw składają również podziękowania wszystkim sędziom, strażakom, uczennicom, fotografującym oraz szkolnej grupie PCK – Gorące podziękowania za wytrwałość i wytrzymałość w trudnych warunkach atmosferycznych – dziękuje pani Maria Nadolna.