Euromaster z Wisłą w Krakowie!

0
1169

Już dziś, Euromaster Głogów rozpocznie rundę rewanżową ekstraklasy futsalu. Podopieczni trenera Tomasza Trznadla zmierzą się w Krakowie z tamtejszym, aktualnym mistrzem kraju – Wisłą Krakbet Kraków. Początek tego spotkania o godz. 19:00.

Było na co popatrzyć.

Tak relacjonowaliśmy pierwszą kolejkę debiutanckiego sezonu zespołu w ekstraklasie – Spotkanie, tak jak się spodziewano, od samego początku było bardzo dynamiczne i emocjonujące. Oba zespoły wzajemnie wymieniały się ciosami, a bramkarze raz po raz popisywali się świetnymi interwencjami. Wisła, jak przystało na drużynę bardziej doświadczoną, dłużej utrzymywała się przy piłce, znacznie częściej atakując. Jednak to głogowianie lepiej rozpoczęli to spotkanie, co udało się potwierdzić bramką do przerwy w wykonaniu Andrzeja Korycińskiego. Najwyraźniej stracona bramka zmobilizowała gości do jeszcze lepszej gry. Po przerwie to Wisła zdominowała grę na parkiecie. Udokumentowała to bramką autorstwa Romana Vakhula w 27 minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a remis w I kolejce wydaje się być sprawiedliwy.

Przede wszystkim chcieliśmy wygrać to spotkanie, takie mamy cele. Nie patrzymy na problemy innych. Ten mecz zremisowaliśmy, choć w drugiej połowy mieliśmy trochę szczęścia. Podsumowując mecz: bardzo dobra pierwsza połowa, a w drugiej trochę zabrakło nam sił. Przede wszystkim chciałbym podziękować chłopakom za ten remis. Taki wynik z takim przeciwnikiem należy szanować – mówił po debiucie Tomasz Trznadel, trener Euromaster Głogów.

– Gramy w ekstraklasie, więc gramy o mistrzostwo kraju. Można się ironicznie uśmiechać, ale czemu nie mamy stawiać takiego celu? Myślę, że zespół zbudowany przez trenera Trznadla poradzi sobie w tej klasie rozgrywkowej. Wierzę w tą drużyny – zapewniał Grzegorz Karbownik, kierownik drużyny. Dziś cele są trochę inne – pozostać w ekstraklasie i budować zespół – komentuje Tomasz Trznadel.

Następny artykułHałambiec i Michalec z dłuższymi kontraktami
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)