Euromaster Chrobry Głogów utrzymał miejsce w futsalowej elicie

0
1071

Zawodnicy Euromastera Chrobrego Głogów zwyciężyli ostatnie spotkanie sezonu w Futsal Ekstraklasie, dzięki czemu zapewnili sobie miejsce w futsalowej elicie na kolejne rozgrywki. Podopieczni Tomasza Trznadla wygrali wyjazdowe spotkanie z MKF Solne Miasto Wieliczka i uniknęli barażowych gier o utrzymanie.

Euromaster Chrobry Głogów na parkiet w Wieliczce wyszedł niezwykle zmotywowany, ponieważ miał o co grać. Głogowianie chcieli za wszelką cenę uniknąć strefy barażowej, dlatego plan na mecz z MKF Solne Miasto mógł być tylko jeden – zwycięstwo! Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Trznadla szybko przystąpił do realizacji swojego planu. Rozpoczynała się czwarta minuta rywalizacji, gdy futbolówkę do bramki skierował Kamil Nowakowski i pomarańczowo-czarni prowadzili 1:0.

Przed przerwą rezultat podwyższył jeszcze Kacper Konopacki i głogowska drużyna znalazła się w komfortowej sytuacji. Kilka minut po zmianie stron futsaliści z Wieliczki próbowali wprawdzie zagrozić głogowianom, ale ta sztuka udała się tylko w małej części. Na listę strzelców wpisał się Piotr Myszor, ale chwilę później odpowiedział Andrzej Koryciński i Euromaster nadal miał dwa gole zapasu.

Na kolejne trafienia trzeba było czekać do końcówki spotkania. W 36. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Kamil Nowakowski i było już 4:1 dla podopiecznych trenera Trznadla. Niedługo potem bramkę zdobył Arkadiusz Lekki, a po chwili ponownie przypomniał o sobie Piotr Myszor. Ostatnie zdanie w tym meczu należało jednak do głogowian. Sposób na golkipera MKF Solne Miasto znalazł Kamil Kaczmar. Trafienie reprezentanta Polski ustaliło wynik konfrontacji. Głogowianie dopisali do swojego konta trzy punkty i utrzymali się w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na kolejny sezon!

W tak dobrych nastrojach, jak Euromaster z pewnością nie byli pokonani futsaliści z Wieliczki. Drużyna ta musiała uznać wyższość teamu z Głogowa i żegna się z futsalową elitą. Wcześniej ze spadkiem pogodzili się już zawodnicy Red Devils Chojnice, drużyny, która cały sezon zakończyła z dorobkiem zaledwie czterech punktów. Na miejscu barażowym ligę zakończył AZS UG Gdańsk.

Zdecydowanie największe powody do radości mają w tym sezonie gracze Rekordu Bielsko-Biała. Zespół ten pokonał Gattę Zduńska Wola 9:5 i sięgnął po mistrzostwo Polski.

MKF Solne Miasto Wieliczka – Euromaster Chrobry Głogów 3:5 (0:2)

0:1 Kamil Nowakowski 3:20

0:2 Kacper Konopacki 17:09

1:2 Piotr Myszor 23:11

1:3 Andrzej Koryciński 25:51

1:4 Kamil Nowakowski 35:19

2:4 Arkadiusz Lekki 36:26

3:4 Piotr Myszor 37:11