Euromaster Chrobry Głogów niecałą minutę od zwycięstwa

0
1231
2015-05-03-Mecz-Euromaster-ChG-AZS-UG-@Hala-Chrobrego-fot.P.Dudzicki-27-960x640_1

Nieco ponad czterdzieści sekund zabrakło zawodnikom Euromastera Chrobrego Głogów, by odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na parkietach Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Tomasza Trznadla podejmowali we własnej hali Clearex Chorzów. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 3:3. Ostatnia bramka dla gości padła w samej końcówce rywalizacji.

Od początku meczu do ataku ruszyli futsaliści Clearexu Chorzów, jednak dobrze w bramce głogowian spisywał się Michał Długosz. Gospodarze mieli też trochę szczęścia, bo po jednym ze strzałów piłka trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach do głosy zaczęli dochodzić podopieczni trenera Tomasza Trznadla. Pierwszą świetną okazję zmarnował Kamil Łętkowski, ale chwilę później do siatki trafił Andrzej Koryciński i Euromaster Chrobry Głogów wyszedł na prowadzenie.

Radość w obozie głogowian nie trwała jednak długo, bo już kilkanaście sekund później na listę strzelców wpisał się Mikołaj Zastawnik i było 1:1. Przed przerwą gospodarze trafili jednak po raz drugi. W 16. minucie precyzyjnie uderzył Piotr Pietruszko. Do przerwy Euromaster prowadził 2:1.

Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął Tomasz Lutecki. Reprezentant Polski wykorzystał stały fragment gry i doprowadził do remisu. Chorzowianie chcieli pójść za ciosem i zdobyć kolejną bramkę, ale dobrymi interwencjami popisywał się Długosz. W 32. minucie drogę do bramki Clearexu znalazł natomiast Kamil Kaczmar i kilka minut przed końcem głogowski zespół wygrywał 3:2.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do przyjezdnych. 45 sekund przed końcową syreną po raz drugi trafił Lutecki. Bramka ta ustaliła losy spotkania. Euromaster Chrobry Głogów zremisował na własnym parkiecie 3:3 i zdobył pierwszy punkt w bieżącym sezonie. Z pewnością pozostał jednak niedosyt, bo zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki.

Po rozegraniu czterech gier podopieczni Tomasza Trznadla zamykają tabelę Futsal Ekstraklasy. Taki sam dorobek punktowy ma zespół Red Devils Chojnice, ale głogowianie rozegrali jeden mecz więcej. W najbliższej kolejce drużyna z Głogowa pojedzie na mecz z MKF Solne Miasto Wieliczka, natomiast pod koniec października w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka rywalem będzie Rekord Bielsko-Biała, aktualny lider rozgrywek.

Euromaster Chrobry Głogów – Clearex Chorzów 3:3

1:0 – Andrzej Koryciński 6:18

1:1 – Mikołaj Zastawnik 6:45

2:1 – Piotr Pietruszko 15:45

2:2 – Tomasz Lutecki 23:38

3:2 – Kamil Kaczmar 31:30

3:3 – Tomasz Lutecki 39:15

Euromaster Chrobry Głogów: Długosz – Niedźwiedzki, Ciechelski, Konopacki, Pietruszko, Koryciński, Bartnicki, Tomkowiak, Nowak, Tyźlik, Kaczmar, Radliński, Trznadel, Łętkowski

Clearex Chorzów: Pstrusiński – Gładczak, Golly, Lutecki, Zastawnik, Seget, Omylak, Łopuch, Wojtyna, Świtoń, Siadul, Brzenk, Ficek, Kmiecik