Pierwszy sparing Miedzi Legnica na remis. 1:1 z Rakowem

0
1223

Remisem 1:1 zakończył się rozgrywany w Dobrzeniu Wielkim sparing pomiędzy Miedzią Legnica a Rakowem Częstochowa. Legniczanie do przerwy prowadzili jednym trafieniem, jednak beniaminek I ligi odpowiedział w ostatniej minucie i ostatecznie padł remis. Obie drużyny spotkają się na inaugurację sezonu 2017/2018 w Częstochowie.

Pierwszą bramkę w letnich sparingach Miedzi Legnica zdobył Tomasz Żyliński. 18-letni zawodnik odwdzięczył się trenerowi za zaufanie i w 36. minucie znalazł sposób na pokonanie bramkarza Rakowa Częstochowa. Beniaminek pierwszoligowych boisk odpowiedział trafieniem w ostatnich sekundach meczu. W 90. minucie do bramki trafił Jose Embalo i sparing zakończył się remisem 1:1.

– „Ten sparing dał mi wiele informacji o zawodnikach. Teraz musimy jeszcze obejrzeć zapis wideo i po jego analizie wybierzemy kadrę, która wyjedzie na obóz przygotowawczy. W końcówce zabrakło nam na pewno koncentracji. Musimy być bardziej skoncentrowani w meczu i będziemy  nad tym elementem pracować. Zawodnicy, którzy zagrali dziś w tym meczu na pewno pokazali się z dobrej strony, choć nie chciałbym nikogo wyróżniać. Wynik w takich meczach nie jest najważniejszy, choć moim zdaniem powinniśmy wygrać ten mecz” – powiedział trener legniczan, Dominik Nowak.

W poniedziałek zespół z Legnicy pojedzie na tygodniowe zgrupowanie do Opalenicy. Tam legniczanie zagrają dwa mecze kontrolne. 5 lipca przeciwnikiem będzie Warta Poznań, natomiast trzy dni później Miedź zagra z nieznanym jeszcze przeciwnikiem. Pierwszy mecz o stawkę podopieczni trenera Nowaka rozegrają w przedostatni weekend lipca, kiedy w Pucharze Polski ich rywalem będzie zwycięzca pary Stal Rzeszów – Olimpia Zambrów.

Raków Częstochowa – Miedź Legnica 1:1 (0:1)

Bramki: Embalo (90) – Żyliński (36)

Raków Częstochowa: Mateusz Kos (70. Jakub Górski) – Andrzej Niewulis (46. Daniel Boateng), Łukasz Sołowiej, Łukasz Góra (46. Tomasz Wróbel), Lukáš Ďuriška (46. Przemysław Oziębała), Krystian Wójcik (75. Hubert Tomalski), Piotr Malinowski (20. Michał Bojdys, 83. Andrzej Niewulis), Hubert Tomalski (46. Piotr Zieliński), Przemysław Mizgała (46. Mathias Hartwig, 83. Łukasz Góra), Paweł Piceluk (46. Aghwan Papikjan, 55. Jakub Ptak), Adam Czerkas (46. José Embaló).
Miedź Legnica: Łukasz Sapela (30. Piotr Smołuch, 60. Paweł Kapsa) – Paweł Zieliński, Tomislav Božić, Grzegorz Bartczak, Maciej Dampc (46. Frank Adu Kwame), Omar Santana (70. Mladen Bartulović), Łukasz Garguła (46. Karol Gardzielewicz), Tomasz Żyliński (46. Marquitos), Wojciech Łobodziński (46. Michał Bartkowiak), Mladen Bartulović (46. Paweł Krauz), Hubert Antkowiak (46. Jakub Vojtuš).