Dramaturgia w pierwszym secie, wygrana w całym meczu

0
920

Udany start w nowym sezonie ligowym zaliczyli siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Na inaugurację drugoligowej grupy IV pomarańczowo-czarni zmierzyli się na wyjeździe z MUKS Ziemia Milicka. Podopieczni Dominika Walencieja wygrali 3:0.

W poprzednim sezonie siatkarze SPS Chrobrego Głogów do samego końca walczyli o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W bieżącym sezonie głogowianie także będą chcieli udowodnić swoje umiejętności na drugoligowych parkietach. W pierwszej kolejce rywalem pomarańczowo-czarnych był beniaminek rozgrywek, MUKS Ziemia Milicka.

Spotkania z takimi zespołami często bywają ciężkie. Miliczanie z pewnością chcieli udanie zainaugurować rozgrywki i pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. O zwycięstwo pojechali walczyć także głogowianie. A to zwiastowało spore emocje na parkiecie.

Pierwszy set spotkania w Miliczu zadowolił nawet najbardziej wymagających kibiców siatkówki. Obie drużyny zagrały na maksimum zaangażowania, a szalona końcówka premierowej partii pokazała, że żadna ze stron nie zamierza odpuszczać. Niezwykle wyrównany bój musiał mieć jednak swojego zwycięzcę. Nim okazali się głogowianie, którzy wygrali w pierwszym secie 40:38!

W drugiej partii rezultat był nieco mniej wyrównany, ale nadal gospodarze dzielnie walczyli. Pomarańczowo-czarni mieli jednak po swojej stronie więcej atutów, co pozwoliło im wygrać 25:20. Jeszcze lepiej zespół trenera Walencieja spisał się w trzeciej odsłonie. Głogowianie pewnie kroczyli po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo i byli zespołem zdecydowanie lepszym. Wynik 25:18 dał zwycięstwo w całym meczu 3:0.

Po pierwszej kolejce SPS Chrobry Głogów zajmuje drugie miejsce w tabeli. Liderem rozgrywek jest MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych. Spadkowicz z pierwszej ligi wygrał derbowe starcie w Legnicy 3:0, natomiast w nadchodzący weekend sprawdzi formę pomarańczowo-czarnych.

1. kolejka: 29-09-2018