Domowa porażka Cuprum Lubin z bielszczanami

0
1218

Porażkę na własnym parkiecie zanotowali siatkarze Cuprum Lubin, którzy w meczu 19. kolejki rundy zasadniczej PlusLigi przegrali z BBTS-em Bielsko-Biała 1:3. Po rozegraniu dziewiętnastu spotkań dolnośląski zespół zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku 31 punktów.

Początek meczu upłynął pod znakiem wyrównanej walki. Wynik meczu otworzył dobrym atakiem Keith Pupart, a po udanych zagrywkach Wojciecha Włodarczyka lubinianie prowadzili 5:3. Goście z czasem zaczęli dochodzić do głosu i wyszli na prowadzenie, na co natychmiastowo starali się odpowiedzieć gospodarze. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wygraną bielszczan 25:22.

Drugi set rozpoczął się od ataków BBTS-u. Przyjezdni, podbudowani zwycięstwem w pierwszej odsłonie, starali się kontrolować przebieg meczu i szybko wyszli na prowadzenie 3:1. Trener lubinian Gheorge Cretu zareagował, dokonując kilku zmian. Niestety dla miejscowych, nie wpłynęło to zbytnio na jakość gry zespołu. Bielszczanie grali konsekwentnie i drugi set zakończył się ich zwycięstwem 25:20.

Zawodnicy Cuprum Lubin zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w trzeciej odsłonie. Gospodarze wreszcie wykazywali sportową złość i wyglądali na zespół, któremu zależy na zwycięstwie. Dobra gra w tej partii sprawiła, że lubinianie wygrali pierwszego seta w tym spotkaniu i pokazali, że nie zamierzają być tylko tłem dla dobrze grających bielszczan. Wynik tej partii to 25:20 dla Cuprum.

Do wyrównanych należał początek czwartego seta. Niestety dla podopiecznych trenera Cretu, taki stan rzeczy utrzymywał się tylko do wyniku 3:3. Później do głosu doszli siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała, którzy przejęli inicjatywę i zdecydowanie kontrolowali przebieg tej partii. Dobra zagrywka oraz świetny blok pozwolił podopiecznym Krzysztofa Stelmacha na zwycięstwo w tym secie, a także w całym meczu 3:1. Cenne punkty powędrowały więc do Bielska-Białej.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Serhiy Kapelus (BBTS Bielsko-Biała). Kolejny mecz lubinianie zagrają 27 lutego z Asseco Resovią Rzeszów.

Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 1:3
(22:25, 20:25, 25:20, 19;25)

Składy zespołów:
Cuprum Lubin: Grzegorz Łomacz (1), Wojciech Włodarczyk (4), Keith Pupart (13), Marcin Możdżonek (2), Marcus Böhme (8), Szymon Romać (11), Paweł Rusek (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz, Robert Täht, Łukasz Kaczmarek (18), Dawid Gunia (9), Marcin Kryś.
BBTS Bielsko-Biała: Grzegorz Pilarz (1), Marcin Wika (10), Serhiy Kapelus (18), Bartłomiej Krulicki (10), Mateusz Sacharewicz (12), Bartosz Janeczek (16), Łukasz Koziura (libero) oraz Bartłomiej Neroj, Kamil Kwasowski (6), Paweł Stabrawa (2), Dmytro Bogdan.