Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: SPR Chrobry Głogów w Kers Cup 2015

0
1258
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-74

Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów nie zwalniają tempa. Dwa tygodnie temu wystąpili w XXI edycji Memoriału im. Ryszarda Matuszaka, natomiast przed kilkoma dniami zagrali w turnieju Kers Cup 2015, który odbył się w czeskim Jicinie. W kraju naszych południowych sąsiadów głogowianie zajęli drugie miejsce.

Turniej Kers Cup 2015 był kolejnym etapem przygotowań podopiecznych Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego do zbliżających się rozgrywek ligowych. W tegorocznej edycji zawodów, rywalami głogowskich szczypiornistów były zespoły HBC Ronal Jicin (gospodarz), Dukla Praga oraz MSK Povazska Bystrzyca. Pierwsza z wymienionych drużyn z pewnością nie jest anonimowa dla fanów SPR Chrobrego Głogów. HBC Ronal Jicin wziął niedawno udział we wspomnianym już Memoriale im. Ryszarda Matuszaka, podczas którego zajął ostatnie, szóste miejsce. Tym razem czescy zawodnicy grali na własnym parkiecie i jak pokazała klasyfikacja końcowa – pokazali się ze zdecydowanie lepszej strony.

Na początek trzykrotni mistrzowie Słowacji
Pierwszym przeciwnikiem głogowskich szczypiornistów podczas turnieju Kers Cup 2015 był trzykrotny mistrz Słowacji, MSK Povazska Bystrzyca. Poprzedni sezon słowackiej Extraligi zespół ten zakończył tuż za podium, zajmując czwarte miejsce. Głogowianie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Dobra gra Kamila Sadowskiego i Tomasza Rosińskiego sprawiła, że po kilku minutach było 7:5. Zawodnicy SPR Chrobrego Głogów kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, jednak Słowacy nie zamierzali dopuścić do kilkubramkowej straty i nie pozwalali naszej drużynie zbudowanie wyraźnej przewagi. Dopiero w samej końcówce ważne trafienie zaliczył Ignacy Bąk i do przerwy głogowianie prowadzili trzema bramkami.

Druga połowa także rozpoczęła się od ataków SPR Chrobrego Głogów. Dobra postawa głogowian sprawiła, że po kilku minutach gry prowadzili oni 21:15 i pewnym krokiem zmierzali po zwycięstwo. Spory w tym udział miał wspomniany już Tomasz Rosiński, który trafił do bramki Słowaków dziesięć razy i był prawdziwym katem czwartej siły poprzedniego sezonu w słowackiej Extralidze. W końcowych minutach rywale jeszcze próbowali odrabiać straty, jednak głogowianie byli skoncentrowani do samego końca, a dokładając kilka bramek, zwyciężyli ostatecznie 36:27.

SPR Chrobry Głogów – MSK Povazska Bystrzyca 36:27 (16:13)

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Miszka 2, Świtała 3, Sadowski 7, Bąk 5, Tylutki 2, Kobuziński 1, Rosiński 10, Kandora 2, Kubala 1, Jurecki 3

MSK Povazska Bystrzyca: Biel, Makay, Drapal – Hes 3, Zubek, Firit 1, Machac 3, Valasek, Kasagranda 2, Dyba 5, Chudoba 5, Jurak 2, Vallo, Haronik, J.Kozak 4, Gardian 1, M.Kozak 1

Kary: SPR Chrobry Głogów – 8 minut, MSK Povazska Bystrzyca – 4 minuty

SPR-Chrobry-Glogow-Dukla-Praga-Kers-Cup-fot.SPRChrobryGlogow

Rewanż za memoriał w Głogowie
Po wygranej z trzykrotnym mistrzem Słowacji, szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów stanęli do walki z gospodarzem, HBC Ronal Jicin. Kilkanaście dni temu, na parkiecie głogowskiej hali widowiskowo-sportowej, nasz zespół poradził sobie z czeskim rywalem i był również faworytem w tym starciu. Początek meczu pokazał jednak, że tak łatwo nie będzie. Czesi dobrze weszli w to spotkanie i po dwunastu minutach gry, prowadzili 6:1. Głogowianie zaczęli wracać na właściwe tory i ruszyli do odrabiania strat. W końcówce bramkę ze skrzydła rzucił Arkadiusz Miszka, co sprawiło, że do szatni oba zespoły schodziły przy rezultacie 13:13.

W drugiej odsłonie spotkania, piłkarzom ręcznym z Głogowa znów trafił się okres słabszej gry. Gospodarze wykorzystali przestój głogowian i rzucili cztery bramki, doprowadzając do wyniku 20:17. Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów ponownie wrócili do gry, a duża w tym zasługa Wiktora Kubały oraz Tomasza Rosińskiego. Końcówka należała jednak do zawodników HBC. Gospodarze wykazali się dobrą skutecznością pod bramką głogowskiej drużyny i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz zakończył się wynikiem 24:20.

HBC Ronal Jicin – Chrobry Głogów 24:20 (13:13)

HBC Ronal Jicin: Veverka, Machalicky – Skopal 2, Rychna 1, Krahulec 3, Kral 1, Bares, Hlava, Dedecek 1, Loskot 2, Milko 5, Drbohlav 2, Zeman 2, Groh 1, Kolc, Curda 2, Kubik 2

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Miszka 2, Więdłocha, Świtała, Sadowski 1, Bąk 2, Tylutki 2, Kobuziński 1, Rosiński 6, Kandora, Kubała 4, Jurecki 2

Kary: SPR Chrobry Głogów – 18 minut, HBC Ronal Jicin – 8 minut

Wygrana na zakończenie
Ostatnim rywalem głogowian podczas turnieju Kers Cup 2015 była Dukla Praga. Czeski zespół od początku meczu był równorzędnym przeciwnikiem dla głogowian i już po kilku minutach gry prowadził 4:1. Podopieczni Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu. Dopiero w drugim kwadransie gry szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów przejęli inicjatywę na parkiecie, co sprawiło, że pierwsza połowa zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie meczu głogowscy zawodnicy kontynuowali dobrą grę i kontrolowali wydarzenia na boisku. Nasz zespół należy pochwalić zwłaszcza za ostatnie piętnaście minut, w których zdołał powiększyć przewagę bramkową i odskoczył rywalom na kilka trafień. Szczypiorniści z Pragi nie zdołali już odrobić strat i spotkanie zakończyło się wynikiem 24:18 dla SPR Chrobrego Głogów.

Chrobry Głogów – Dukla Praga 24:18 (10:7)

SPR Chrobry Głogów: Stachera – Miszka 1, Więdłocha 1, Świtała 1, Sadowski 7, Bąk 5, Tylutki, Kobuziński 1, Kandora 4, Kubała 1, Jurecki 3

Dukla Praga: Rangl, Petrzala, Zavazal – Simunek, Kyvala 3, Brezina 1, Kotrc 3, Reichl, Syrinek 3, Kastner, Sustek 2, Brabec, Belohlav 4, Hlavaty 1, Herzan 1

Kary: SPR Chrobry Głogów – 12 minut, Dukla Praga – 12 minut

SPR-Chrobry-Glogow-Kers-Cup-2015-fot.SPRChrobryGlogow

Gospodarze przed głogowianami
Tegoroczna edycja turnieju Kers Cup zakończyła się triumfem gospodarzy. HBC Ronal Jicin zrewanżował się za porażkę w Memoriale im. Ryszarda Matuszaka i pokonał głogowian, a następnie sięgnął po zwycięstwo w całych zawodach. Piłkarzom ręcznym SPR Chrobrego Głogów pozostało miejsce na drugim stopniu podium. Tuż za ich plecami uplasowała się Dukla Praga, a czwarte miejsce przypadło ekipie ze Słowacji.