Dobry początek Euromastera Chrobrego Głogów to za mało

0
1136
2015-05-03-Mecz-Euromaster-ChG-AZS-UG-@Hala-Chrobrego-fot.P.Dudzicki-27-960x640_1

Po czterech minutach gry Euromaster Chrobry Głogów prowadził z Pogonią ’04 Szczecin 1:0, jednak nie wystarczyło to do wywalczenia korzystnego rezultatu. Szczecinianie zdominowali boiskowe wydarzenia w kolejnych minutach i ostatecznie zeszli z parkietu z kompletem punktów. W spotkaniu 8. kolejki Futsal Ekstraklasy podopieczni Tomasza Trznadla przegrali 2:6.

Strzelanie w poniedziałkowym meczu rozpoczął Euromaster Chrobry Głogów, a konkretniej Kamil Kaczmar. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców już cztery minuty po rozpoczęciu gry. Do przerwy szczecinianie zdołali jednak odpowiedzieć trzykrotnie. W 14. minucie rzut wolny na gola zamienił Artur Jurczak, chwilę później świetną kontrę wykorzystał Mateusz Jakubiak, natomiast w 16. minucie bardzo dobrą akcję na bramkę zamienił Michał Kubik. Trzy szybkie ciosy w wykonaniu Pogoni ’04 Szczecin sprawiły, że goście schodzili do szatni w lepszych nastrojach, bo tablica świetlna wskazywała wynik 3:1 na ich korzyść.

W drugiej połowie zachodniopomorska ekipa znów zdobyła trzy gole w krótkim odstępie czasu. W 28. minucie bramkarza Euromastera zaskoczył Jakubiak. Ten sam zawodnik strzelił po raz trzeci chwilę później, potwierdzając przewagę szczecinian. W 34. minucie strzałem na pustą bramkę trafił Dominik Solecki i przyjezdni prowadzili już różnicą pięciu trafień.

Podopieczni Tomasza Trznadla odpowiedzieli w samej końcówce, kiedy futbolówkę do siatki skierował Michał Bartnicki. Więcej bramek w poniedziałkowym meczu już nie padło i Pogoń ’04 Szczecin wygrała 6:2. Po ośmiu meczach Futsal Ekstraklasy głogowianie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów. W najbliższej serii gier Euromaster zagra w Pniewach, natomiast na początku grudnia do Głogowa przyjedzie AZS UG Gdańsk. Liderem rozgrywek jest Rekord Bielsko-Biała, który przed kilkoma dniami stracił pierwsze punkty w tym sezonie. Bielszczanie zremisowali w Gdańsku 4:4.

Euromaster Chrobry Głogów – Pogoń `04 Szczecin 2:6 (1:3)
bramki: 4. Kamil Kaczmar, 40. Michał Bartnicki – 14. Artur Jurczak, 15. Mateusz Jakubiak, 16. Michał Kubik, 28. Mateusz Jakubiak, 30. Mateusz Jakubiak, 34. Dominik Solecki

Euromaster Chrobry Głogów: Michał Długosz (Damian Tyźlik) – Adrian Niedźwiedzki, Kacper Konopacki, Piotr Pietruszko, Andrzej Koryciński, Michał Bartnicki, Filip Tomkowiak, Grzegorz Nowak, Sebastian Szala, Kamil Kaczmar, Jarosław Radliński, Kamil Łętkowski.

Pogoń ’04 Szczecin: Kamil Lasik (Łukasz Koszmider) – Marek Bugański, Oktawian Solecki, Mateusz Jakubiak, Daniel Czepielewski, Adam Jonczyk, Dominik Solecki, Mateusz Gepert , Artur Jurczak, Michał Kubik, Łukasz Cymański.