Czołowi polscy naukowcy opowiedzą głogowianom o mózgu

0
1318
2014-02-27-I-glogowskie-dni-mozgu@Glogow--Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-02-27 092106

W najbliższą sobotę, 1 marca obchodzony będzie “I Głogowski Dzień Mózgu”. Z tej okazji głogowskie Stowarzyszenie Dajmy Dzieciom Nadzieję przygotowało szereg wykładów związanych z tematyką mózgu i jego funkcjonowaniem. W Miejskim Ośrodku Kultury już od godziny 10.00 naukowcy z największych instytutów w Polsce będą prowadzić prelekcje na ten temat. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

1 marca od godz. 10.00  w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie organizowany jest “I Głogowski Dzień Mózgu” w ramach którego prowadzone będą wykłady o tematyce popularnonaukowej związanej z budową i funkcjonowaniem mózgu . Jest to impreza otwarta dla wszystkich i nawiązuje do Światowego Tygodnia Mózgu , obchodzonego od kilku lat w największych miastach w Polsce . Przychodząc 1 marca do Miejskiego Ośrodka Kultury będzie można dowiedzieć się ciekawych informacji o najważniejszej i najbardziej zaawansowanej ewolucyjnie, części naszego organizmu .

-“Wykłady będą o tyle ciekawe że prowadzone będą przez naukowców z czołowych instytutów naukowych  w Polsce . My  jako stowarzyszenie zajmujące się dziećmi i młodzieżą z uszkodzeniami mózgu i z obniżoną sprawnością intelektualną , poprzez tego typu działania chcemy przyczynić się do upowszechniania wiedzy o funkcjonowaniu mózgu , ta wiedza może pomóc nam zrozumieć rolę zachodzących procesów biochemicznych na funkcjonowanie całego naszego organizmu” – mówi Mirosław Błażejewski prezes Stowarzyszenia.

Mimo dużej sali , istnieje ograniczona liczba miejsc , dlatego organizatorzy proszą wszystkich zainteresowanych o zgłoszenie swojego udziału na adres dajmydzieciomnadzieje@tlen.pl  lub SMS pod numer+48600380925.

Program :

1.Możliwości regeneracyjne mózgu – Neuroplastyczność –  dr Monika Liguz-Lęcznar –Instytut Nenckiego Warszawa

2. Strategie terapeutyczne w uszkodzeniu mózgu – Prof. dr hab. Teresa Zalewska  z  Instytutu  Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w  Warszawie

3. Plastyczność synaptyczna – Prof. dr hab. Jerzy Mozrzymas z Uniwersytetu medycznego we Wrocławiu

4. Co dzieje się w chorym mózgu – Neurodegeneracja  – dr Anna Mietelska-Porowska – Instytut Biologii Doświadczalnej im. M . Nenckiego

5. Mikropolaryzacja nowoczesną terapią stymulacji mózgu – specjalista neurochirurg Katarzyna Świątkowska – Wróblewska

6. Neurofeedback w terapii dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej –  Biomed Wrocław