W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie odbył się wykład Pani Justyny Kociemby – Żulickiej.W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie odbył się wykład Pani Justyny Kociemby – Żulickiej.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i dotyczyło polskiego słownictwa erotycznego – Dzisiaj chciałabym powiedzieć o stereotypie polskiego słownictwa erotycznego. To jest właściwie tematem mojego słownika, wstępu do tego słownika i samą motywacją do gromadzenia słownictwa, które się w tej książce zawiera. Stereotyp naszego słownictwa erotycznego jest taki, że Polak chcąc porozmawiać o seksie ma do wyboru albo bycie wulgarnym, albo posługiwanie się terminologią medyczną. Takie nieprawdziwe sądy, opinie, są zupełnie niepotwierdzone żadnymi badaniami, są nierzetelne, wyssane z palca – mówi Justyna Kociemba – Żulicka, doktor językoznawstwa z Ostrowa Wielkopolskiego
Spotkanie kierowane było do wszystkich. A skąd taki temat wykładu? – O seksie lubią rozmawiać i słuchać wszyscy i to jest chyba sposób na to, żeby zainteresować się językoznawstwem, żeby akurat ten obszar przestał być tabu. Mimo, że tyle różnych społecznych zakazów zostało już przełamanych, to sprawy związane z życiem intymnym człowieka nadal są objęte dosyć sporym tabu społecznym. Nie jest to wykład jedynie kierowany dla młodzieży, bo byłoby to bardzo smutne, gdyby tylko młodzież interesowała się seksem – mówi Justyna Kociemba – Żulicka.
Podczas spotkania było można kupić książkę “Mały słownik erotyzmów polskich” – Będzie można ją kupić w ramach darowizny dla Ostrowskiego Towarzystwa Naukowego, którego jestem członkiem i który jest wydawcą. Darowizna taka wynosi dziesięć złotych – dodaje.