Chrobry Głogów trafił w 90. minucie i zremisował w Suwałkach!

0
799

Mimo dwubramkowej straty w Suwałkach podopieczni trenera Ireneusza Mamrota zdołali podnieść się z kolan i wywalczyć cenny punkt. Piłkarze Chrobrego Głogów zremisowali na polskim biegunie zimna 2:2, a trafienie ustalające wynik meczu padło w 90. minucie rywalizacji. Punkt uratowała bramka Seweryna Michalskiego.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Wigier Suwałki. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Adamek, który „na raty” pokonał Karola Szymańskiego. Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze mieli już dwa gole zapasu. Tym razem bramkarza pomarańczowo-czarnych pokonał Damian Gąska. Odpowiedź podopiecznych Ireneusza Mamrota była natychmiastowa. Chrobry złapał kontakt po trafieniu głową Mateusza Machaja.

Ostatnie słowo należało do głogowian. W 90. minucie piłkę w pole karne Wigier wykopał Szymański. Pod bramką miejscowych najprzytomniej zachował się obrońca, Seweryn Michalski. Trafienie to ustaliło wynik meczu na 2:2 i sprawiło, że pomarańczowo-czarni opuścili polski biegun zimna z dorobkiem jednego punktu. – „Muszę powiedzieć, że identyczną sytuację mieliśmy tydzień temu. Prowadziliśmy 3:1, a skończyło się 3:3. Dzisiaj to Wigrom przytrafiła się podobna sytuacja. Gospodarze mieli szansę na podwyższenie prowadzenia przy wyniku 2:1, lecz to my zdobyliśmy bramkę. Odkryliśmy się bardzo mocno, naraziliśmy na kontry. Pomógł nam sporo bramkarz. Cieszymy się z tego remisu, bo to Wigry przeważały, ale dzięki determinacji udało nam się wywieźć ten punkt” – skomentował na pomeczowej konferencji trener Ireneusz Mamrot.

Po piętnastu kolejkach Chrobry Głogów zajmuje dwunaste miejsce z dorobkiem 17 punktów. 5 listopada głogowianie zagrają na wyjeździe z liderem rozgrywek, Zagłębiem Sosnowiec. Na stadion przy ul. Wita Stwosza pomarańczowo-czarni powrócą 12 listopada meczem z Chojniczanką Chojnice.

30 października 2016, 17:00 – Suwałki (Stadion Miejski)
Wigry Suwałki 2-2 Chrobry Głogów
Kamil Adamek 11, Damian Gąska 55 – Mateusz Machaj 56, Seweryn Michalski 90

Wigry: 1. Karol Salik – 18. Janusz Bucholc, 19. Maciej Wichtowski, 33. Tomasz Jarzębowski, 23. Jakub Bartkowski – 11. Damian Kądzior, 8. Rafał Augustyniak, 4. Adrian Karankiewicz, 25. Damian Gąska (76, 9. Miłosz Kozak), 24. Kamil Zapolnik – 28. Kamil Adamek.

Chrobry: 27. Karol Szymański – 18. Michał Ilków-Gołąb, 42. Seweryn Michalski, 3. Michał Michalec, 8. Karol Danielak (75, 99. Bartosz Kwiecień) – 9. Bartosz Machaj (60, 7. Sebastian Bonecki), 10. Marcel Gąsior, 96. Maciej Kona (60, 19. Michał Bednarski), 89. Mateusz Machaj, 2. Łukasz Szczepaniak – 11. Paweł Wojciechowski.

żółte kartki: Augustyniak – M.Machaj.

sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn).