Cenny punkt

0
963

Piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice niespodziewanie  zremisowali z drużyną Piasta Żmigród  2:2.

Miało to być łatwe zwycięstwo, tym czasem rywale pokrzyżowali polkowiczanom plany.

Początek meczu należał do drużyny Górnika. Już w 6 minucie Rafał Karmelita po asyście Macieja Bancewicza zdobył prowadzenie dla gospodarzy.

Później gra się wyrównała. Obie drużyny miały po kilka okazji do zdobycia bramek, jednak do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Niestety w 40 minucie meczu czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Górnika – Martens Ekwueme. Jak się później okazało miało to wpływ na losy tego spotkania.

Po przerwie piłkarze Górnika kontrolowali grę na boisku, aż do 76 minuty kiedy to padła druga bramka dla gospodarzy. Strzelcem gola był Mariusz Szuszkiewicz, dla którego było to 22 celne trafienie w tym sezonie.

Niestety końcówka meczu należała do gości, którzy nieoczekiwanie zdobyli dwie bramki i doprowadzili do remisu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Na siedem kolejek przed końcem sezonu piłkarze Górnika w dalszym ciągu prowadzą w rozgrywkach III ligi i maja na koncie 63 punkty. Najbliższe spotkanie polkowiczanie rozegrają na wyjeździe 11 maja, a ich przeciwnikiem będzie zespół Agroplon Głuszyce.