TC Chrobry Saroni Głogów rywalizował o Puchar Burmistrza w Kętach

0
1179

Kolarze TC Chrobry Saroni Głogów nie zwalniają tempa. Kilka dni temu informowaliśmy o ich starcie w zawodach Pucharu Polski U23 w Bełchatowie, natomiast w miniony weekend głogowscy zawodnicy rywalizowali w XV Wyścigu Kolarskim o Puchar Burmistrza Gminy Kęty. Co najważniejsze, pokazali się tam z bardzo dobrej strony i zakończyli zawody z miejscami na podium.

W Bełchatowie głogowscy kolarze ścigali się w XXXIX Wyścigu Kolarskim o „Wielką Nagrodę Bełchatowa”, który był kolejną edycją Pucharu Polski U23. W zawodach z dobrej strony pokazali się orlicy, którzy zajmowali miejsca w czołówce klasyfikacji generalnej wyścigu. Piotr Jaromin finiszował jako szósty, a Mateusz Grabis zajął ósmą pozycję. W Kętach kolarze TC Chrobry Saroni Głogów ponownie wystartowali w gronie orlików i zajęli wysokie miejsca, w tym dwa na najwyższych stopniach podium!

Na 76-kilometrowej trasie XV Wyścigu Kolarskiego o Puchar Burmistrza Gminy Kęty wystartowało 14 zawodników, ścigających się w kategorii orlik. Trasa została zdominowana przez reprezentantów TC Chrobry Saroni Głogów, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli miejsca w ścisłej czołówce. Najlepiej z grona głogowian zaprezentował się Aleksander Leduchowski, który przekroczył linię mety z ponad trzyminutową przewagą nad swoim klubowym kolegą, Bartoszem Szczepanowskim. Zawodników TC Chrobry Saroni Głogów rozdzielił jedynie trzeci w klasyfikacji Patryk Kostecki z grupy Domin Sport, bo czwarte oraz piąte miejsce także należało do naszych kolarzy. Na nich uplasowali się kolejno Marcin Bijak oraz Mateusz Grabis. Wyścig na siódmym miejscu zakończył Michał Kasperek, a jedno miejsce niżej sklasyfikowany został Patryk Szymański.

Kolarzom TC Chrobry Saroni Głogów gratulujemy udanego startu i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w kolejnych zawodach!