CCC Polkowice nadal bez zwycięstwa w Eurolidze

0
1397

W dalszym ciągu bez wygranej w rozgrywkach Euroligi pozostają koszykarki CCC Polkowice. „Pomarańczowe” podejmowały na własnym parkiecie turecki zespół Hatay Buyuksehir. Obie ekipy przystąpiły do spotkania z nadziejami na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Na parkiecie lepsze były jednak Turczynki i to one przełamały złą passę.

W Polkowicach wszyscy mieli nadzieję, że na własnym parkiecie „Pomarańczowe” odniosą pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Euroligi. Koszykarki CCC schodziły z boiska pokonane w czterech wcześniejszych spotkaniach na europejskich arenach i w pojedynku z tureckim Hatay Buyuksehir liczono na przerwanie złej passy. Niestety, dolnośląski zespół nie sprostał zadaniu i poległ na własnym parkiecie różnicą dziesięciu punktów.

Pierwsza kwarta należała do Turczynek. Wprawdzie jako pierwsze trafiły polkowiczanki, jednak w kolejnych minutach przyjezdne przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca partii. Wynik premierowej odsłony to 19:13 dla Hatay BB.

Dwie kolejne kwarty wygrały już jednak podopieczne Marosa Kovacika. W drugim starciu CCC Polkowice rzuciło jeden punkt więcej niż turecki zespół, natomiast trzecią odsłonę gospodynie wygrały 21:18. Przed ostatnią rywalizacją tablica świetlna wskazywała wynik 50:48 dla Turczynek. Mała różnica pozwalała jednak „Pomarańczowym” wierzyć w korzystne rozstrzygnięcie.

W ostatniej odsłonie polkowiczanki popełniły jednak sporo błędów i miały wielkie problemy z trafianiem do kosza. W końcowych minutach CCC wykorzystało zaledwie 3 z 12 rzutów z gry i popełniło 5 błędów. Znacznie utrudniło to pogoń za korzystnym rezultatem. Ostatecznie mecz zakończył się triumfem przyjezdnych 64:54.

CCC Polkowice – Hatay Buyuksehir 54:64 (13:19, 14:13, 21:18, 6:14)

CCC: Isabella Harrison 16, Waleria Musina 11, Raisa Musina 11, Mariona Ortiz 8, Marija Rezan 4, Magdalena Leciejewska 4, Ewelina Gala 0, Magdalena Idziorek 0, Marta Urbaniak 0, Angelika Stankiewicz 0.

Hatay: Natalie Hurst 19, Courtney Paris 17, Katsiaryna Snytsina 14, Bahar Ozturk 9, Tugba Oral 5, Jovana Popović 0, Aristea Magklara 0, Dragana Stanković 0, Devran Tanacan Bostanci 0, Gamze Takmaz 0.