Gm. Żukowice

Barbórkowe spotkanie z górnikiem Zagłębia Miedziowego

5 grudnia 2018 roku uczniowie klas VI – VIII Szkoły Podstawowej im. św. Floriana gościli pana Andrzeja Sieczkowskigo, emerytowanego górnika kopani Polkowice – Sieroszowice.

Nie kupuj! Adoptuj!

W związku z trwającą kampanią adopcyjną pn.„ Przygarnij psa” informujemy, że w schronisku we Wróblinie Głogowskim przebywają pieski, które w dalszym ciągu czekają na nowy dom.

Uwaga! Znaleziono psa!

Dnia 27 listopada 2018 r. w miejscowości Dobrzejowice znaleziono psa. Aktualnie pies znajduje się w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim i będzie wabić się „EDDY”.

Inwestują środki unijne w edukację

Gmina Żukowice podpisała umowę z Województwem Dolnośląskim na realizację projektu pn.: „Edukacja dziecka kluczem do sukcesu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, oś priorytetowa 10 Edukacja, działania 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Wartość całego projektu, to kwota ok. 225.500,00 zł, z czego Gmina pozyskała kwotę ok. 214.225,00 zł.

Dzień Praw Dziecka w Brzegu Głogowskim

Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. św. Floriana odbył się apel, na którym przybliżono uczniom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka. Podczas montażu słowno - muzycznego uczniowie dowiedzieli się, że każde dziecko ma niezbywalne prawo, aby być otoczone miłością, wychowywane w poczuciu bezpieczeństwa, bez krzyku i przemocy. Również podczas krótkiej prelekcji przypomniano im, o obowiązkach jakie wynikają z bycia dzieckiem i uczniem.

Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej

Od 14 października na terenie całego kraju, w ramach kampanii pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” przygotowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierze spotykają się z Polakami i zachęcają ich, by wstępowali do wojska.
- Advertisement -

POPULARNE

HOT NEWS

X
X