Oglądanie filmów to dla wielu osób jedna z najlepszych rozrywek, a najlepiej ogląda się je na dużym ekranie w kinie. Właśnie dla takich osób funkcjonują Dyskusyjne Kluby Filmowe, czyli miejsca gdzie za niewielką cenę można zobaczyć filmy alternatywne oraz najlepsze produkcje z ubiegłych lat. Taki Dyskusyjny Klub Filmowy funkcjonuje przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, gdzie dwa razy w miesiącu można skorzystać z seansu filmowego. Zaś, co tydzień w środę wyświetlane są filmy w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Centrum Kultury Muza w Lubinie.
Dyskusyjny Klub Filmowy w Centrum Kultury Muza w Lubinie w każdą środę organizuje seanse filmowe. Najbliższy seans, jaki będzie miał miejsce w lutym odbędzie się już dzisiaj (6 lutego). Kinomaniacy będą mieli okazje obejrzeć film pod tytułem “Niech żyją Antypody!”. Jest to film dokumentalny produkcji Chile, Niemcy, Holandia i Argentyna. Argentyna i Chiny, Hiszpania i Nowa Zelandia, Hawaje i Botswana, Rosja i Chile – to cztery punkty na powierzchni ziemi, które położone są w stosunku do siebie dokładnie po drugiej stronie naszej planety, to jest na drugim końcu jej średnicy. W filmie obserwujemy je na przestrzał, wbrew prawom fizyki. Raz unosimy się nad ziemią, innym razem przebijamy się przez nią, aby na własne oczy zobaczyć krańcowo przeciwległe obszary kuli ziemskiej. Kolejny film, jaki będzie można zobaczyć w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Lubinie to “Moja ulica”. Film ten zostanie wyświetlony 13 lutego. Film “Moja ulica” opowiada historię rodziny Furmańczyków. Od wielu pokoleń mieszkali oni i pracowali w Łodzi, w fabryce, która kiedyś uczyniła to miasto “Ziemią obiecaną”, stolicą europejskiego włókiennictwa. Po upadku komunizmu członkowie tej rodziny stracili pracę, a co za tym idzie swoje miejsce na Ziemi. Francuska grupa inwestycyjna odnowiła ruiny fabryki, aby otworzyć największe centrum handlowe w środkowej Europie. Reżyser towarzyszy przez 5 lat bohaterom, którzy z bliska obserwują zmiany zachodzące we współczesnej Polsce, próbując zachować własną godność i odnaleźć swoje miejsce w zmieniającym się świecie. Zaś 20 lutego miłośnicy kina będą mieli okazje zobaczyć film pod tytułem “Pewnego razu w Anatolii”. To zapis poszukiwań zwłok zamordowanego mężczyzny, którego oprawca był zbyt pijany, by zapamiętać, gdzie zakopał ciało. Nie wiemy, kto, jak i dlaczego zabił. Jednak kulisy zbrodni szybko schodzą na drugi plan. W chłodnej opowieści o nużącej podróży policjantów, prokuratora, lekarza i podejrzanego, najistotniejsze stają się relacje między bohaterami, ich pozornie nieznaczące uwagi, urwane rozmowy. Ostatni film, jaki będzie można zobaczyć w lutym to “Kurczak ze śliwkami”. Seans zostanie wyświetlony 27 lutego.
Każdy seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Centrum Kultury Muza w Lubinie rozpoczyna się o godzinie 19.00. Bilet na jeden film kosztuje 12 złotych. Można także wykupić karnet obowiązujący na wszystkie seanse w miesiącu lutym, który kosztuje 35 złotych.