Otwarte Mistrzostwa Głogowa w Tenisie Ziemnym

0
1287

W ubiegły weekend na kortach tenisowych Głogowskich Obiektów Sportowych odbyła się XII edycja Otwartych Mistrzostw Głogowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa. Po piątkowych opadach deszczu, ciężko było się spodziewać, że zawody w ogóle się odbędą. Dzięki dużemu zaangażowaniu obsługi obiektów udało się doprowadzić korty do użyteczności i rozpocząć turniej. Do rywalizacji zgłosiło się 9 pań i 15 panów, rozegrane zostały 62 spotkania. W gronie zwycięzców znaleźli się: Paula Chmiel, Dominik Zamiatała i para Bogdan oraz Bartosz Chmiel.

Frekwencja w tym roku jest dość dobra. Przede wszystkim mamy przyjaciół z Zielonej Góry, Berlina, Wschowy. Poziom głogowskiego tenisa z roku na rok się poprawia, szczególnie nasi młodzi wychowankowie zaczynają zdobywać dobre miejsca w turniejach ogólnopolskich. Mamy nadzieję, że ta dyscyplina sportu w Głogowie stanie się przynajmniej trzecią siłą. Dobre warunki, kadra szkoleniowa, czego chcieć więcej? – opisywał Bogdan Chmiel, organizator turnieju.

Pierwszego dnia z przerwą na grilla, o którego zadbało GTT rozgrywki trwały do godziny 21.00. W niedzielę rywalizowano od godziny 9.00 do 19.00. Przez dwa dni rozegrano 62 spotkania. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Paula Chmiel, drugie – Ewelina Nadała (obydwie są wychowankami GTT), na trzecim uplasowała się Edyta Blida. W Grze pojedynczej panów, ponownie jak przed rokiem triumfował gość z Zielonej Góry – Dominik Zamiatała, który po zaciętej walce pokonał Głogowianina, byłego zawodnika GTT Jakuba Tokarza , trzecie miejsce zajął brat zwycięzcy Michał Zamiatała. Najbardziej wyrównana i zacięta walka toczyła się w deblu. W finale po 2 godzinnej walce wygrała para Bogdan i Bartosz Chmiel (ojciec i syn) pokonując parę z Zielonej Góry Marka Kufla i Michała Zamiatałę, w grze o trzecie miejsce zwyciężyła para Wojciech Skołozdrzy z Głogowa i Dominik Zamiatała z Zielonej Góry.

Zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, nagrodami rzeczowymi i bonami towarowymi ufundowanymi przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa, sklepy sportowe “Sporting” i “Atletic” oraz Głogowskie Towarzystwo Tenisowe.

Poprzedni artykułStypendium “Sprawny uczeń”- ostatnie dni
Następny artykułDerby dla Polkowic
Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)