Inauguracja zespołu rezerw na plus

0
1241

Przyzwoicie zaprezentował się odmłodzony zespół rezerw Chrobrego Głogów podczas meczu inauguracyjnego rozgrywki klasy okręgowej. W środę pomarańczowo-czarni gościli na własnym stadionie Kunicką Mewę, zespół wzmocniony przed sezonem kilkoma doświadczonymi zawodnikami. W spotkaniu tym nie zabrakło emocji, walki, a w kilku momentach brutalności. Pomimo iż głogowianie kończyli mecz w dziesiątkę, zremisowali z bardziej ogranym zespołem 1-1, a do zwycięstwa zabrakło  kilku sekund.

Od początku spotkania gospodarze rozdawali karty. Dłużej utrzymywali się przy piłce, byli szybsi i bardziej waleczni – czasami agresywni. Sędzia główny w wielu przypadkach nie reagował, więc oba zespoły z minuty na minutę grały coraz ostrzej. Rezerwy wyszły w w bardzo odmłodzonym składzie, zespół zbudowany jest z 16 – 19-latków, a w środowym spotkaniu trener Ficner nie mógł skorzystać z żadnego gracza pierwszego zespołu. To nie przeszkodziło w graniu o 3 punkty. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando pomarańczowo-czarnych, niestety nie udało się ustrzelić choćby jednej bramki.
Druga część gry rozpoczęła się od naporu głogowian, zdecydowanie częściej posiadali piłkę, a liczne dośrodkowania z obu stron raz po raz zagrażały bramce gości. Wiemy, że młodość rządzi się własnymi prawami – zazwyczaj szybsza, dynamiczna i ambitna, młoda drużyna potrafi tracić bramki z niczego. Tym razem udało się wykorzystać jedną z sytuacji i objąć prowadzenie. W 89. minucie bramkę dla Chrobrego strzelił najmłodszy na boisku Michał Bednarowski (16 lat). Wydawało się, że wynik nie może się już zmienić, a gospodarze zainkasują komplet punktów. Niestety w ostatniej minucie spotkania goście wykorzystali rzut wolny, strzelając bramkę na wagę punktu.
Rezerwy Chrobrego po dobrym spotkaniu zremisowali w pierwszym meczu sezonu z Mewą Kunice 1-1. Młodzi piłkarze pokazali jednak, że potrafią grać ambitnie, a seniorska gra nie budzi w nich lęku. Oby częściej dawano juniorom szansę gry, a w przyszłości będziemy mieli pożytek z wychowanków. Prosimy o więcej odwagi!
Chrobry II Głogów – Mewa Kunice 1:1 (0:0)
1:0 Bednarski 89
1:1 Kozdroń 90
Chrobry II: Góra – Żelazowski, Ciurej (74 Jakubiak), Gruszecki, Golec, Ratajewski, Adamczewski (90 Fidah), Motyl (90 Łysowski), Kozołubski (81 Rutkowski), Kozak, Belica (81 Bednarski).
Żółte kartki (Chrobry II): Gruszecki, Kozak, Jakubiak.
Czerwone kartki: Golec 75 (Chrobry II – za faul).