Zwycięskie turnieje siatkarzy SPS Chrobrego Głogów

0
1304
2016-09-sps-chrobry-glogow-siatkowka-turniej

Siatkarze SPS Chrobrego Głogów przygotowują się do nowego sezonu ligowego. Walkę na drugoligowych parkietach głogowianie wznowią na początku października. W ostatnich dniach pomarańczowo-czarni rywalizowali w turniejach towarzyskich, które były jednym z elementów przygotowań do ligi. Zespół z Głogowa był najlepszy zarówno we Wrocławiu, jak i Żaganiu.

We Wrocławiu wystąpiły cztery zespoły. Poza SPS Chrobrym Głogów oraz miejscową Gwardią, o zwycięstwo walczyły jeszcze drużyny MKS Kalisz oraz UKS Mickiewicz Kluczbork. To właśnie ostatni z wymienionych zespołów był pierwszym rywalem głogowian. Pomarańczowo-czarni w dobrym stylu poradzili sobie z ekipą z Kluczborka i w każdym kolejnym secie osiągali większą przewagę na parkiecie.

Premierową odsłonę SPS Chrobry wygrał 26:24. Wyrównany pojedynek mógł zwiastować ciężką przeprawę w kolejnych setach, jednak już druga odsłona zakończyła się wygraną 25:18. Jeszcze lepiej podopieczni Dominika Walencieja spisali się w partii numer trzy. W niej pomarańczowo-czarni nie pozostawili złudzeń i zwyciężyli 25:15, wygrywając całe spotkanie 3:0.

W finałowym starciu głogowianie zmierzyli się z gospodarzem turnieju, Gwardią Wrocław. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska pokonała w swoim pierwszym meczu MKS Kalisz, jednak decydującym spotkaniu okazała się gościnna dla SPS Chrobrego, który wygrał 3:0 i zakończył imprezę na pierwszym miejscu.

Kilka dni później siatkarze z Głogowa udali się do Żagania, gdzie rywalizowali o Puchar Burmistrza Żagania i Dowódcy 11 LDKPanc. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych trenera Walencieja był Klub Uczelniany AZS Zielona Góra. Pomarańczowo-czarni zdołali podtrzymać wysoką formę z poprzedniego turnieju i znów zwyciężyli bez straty seta. Nieco więcej problemów mieli w finale, w którym rywalem był WKS Sobieski Arena Żagań. Gospodarze zdołali wygrać jednego seta, ale nie wystarczyło to do zatrzymania dobrze dysponowanych głogowian. SPS Chrobry Głogów wygrał finałowe starcie 2:1, dzięki czemu kolejny puchar powędrował do naszego miasta! Trzecie miejsce w zawodach zajęła drużyna z Zielonej Góry, a stawkę zamknął zespół LO MS Świnoujście. W Żaganiu przyznano też nagrody indywidualne, które trafiły do siatkarzy SPS Chrobrego. Najlepszym rozgrywającym wybrano Michała Pękalskiego, natomiast atakującym Marcina Brzezińskiego.

Sezon na drugoligowych parkietach SPS Chrobry Głogów rozpocznie 1 października. Na początek zespół prowadzony przez Dominika Walencieja zagra na wyjeździe z UKS Volley Żarów. Tydzień później głogowianie pojadą do Bolesławca, a na własnym parkiecie wystąpią 15 października przeciwko drużynie z Żagania.