Bolesna porażka rezerw Miedzi Legnica

0
1223
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

Wysoką porażką zakończyli ostatni ligowy mecz zawodnicy rezerw Miedzi Legnica. Drugi zespół Miedzianki musiał uznać wyższość Foto-Higieny Gać, przegrywając aż 1:4. Wszystkie bramki w tym meczu padały w drugiej połowie gry, a od 47. do 55. minuty legniczanie stracili aż trzy gole.

Piłkarze Miedzi II Legnica jechali do Gaci z nadzieją zrewanżowania się za ubiegłotygodniową porażkę z Lechią Dzierżoniów. Podrażnieni legniczanie chcieli wywalczyć komplet punktów na boisku Foto-Higieny i umocnić swoją pozycję w czubie trzecioligowej tabeli.

W pierwszych czterdziestu pięciu minutach gry legniczanie przeważali, ale nie potrafili udokumentować tego bramką. Zawodnicy Miedzi II Legnica stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji strzeleckich, jednak żadna z nich nie została zamieniona na bramkę. Do przerwy było więc 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się dla legniczan koszmarnie. Dwie minuty po wznowieniu do bramki Miedzi trafił Jakub Polanowski, a pięć minut później podwyższył Łukasz Orzechowski. To jednak nie koniec strzelania, jakie urządzili sobie zawodnicy Foto-Higieny Gać. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Synowiec i było już 3:0. Podłamana Miedź II Legnica zdecydowanie oddaliła się od jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w tym spotkaniu.

W 88. minucie honorowe trafienie zaliczył Bartłomiej Kuśnierz, jednak gospodarze odpowiedzieli raz jeszcze. W doliczonym czasie gry futbolówkę do bramki Piotrowskiego skierował Kacper Kaczmarek i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla gospodarzy.

Kolejny mecz podopieczni Piotra Jacka rozegrają już 22 listopada. Rywalem będzie Formacja Port 2000 Mostki. Na własną murawę legniczanie powrócą w kolejny weekend, kiedy sprawdzą formę KS Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Po rozegraniu siedemnastu spotkań, rezerwy Miedzi Legnica zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, tracąc cztery oczka do liderującego Górnika Wałbrzych. Najbliższy rywal legniczan zajmuje ósme miejsce i znajduje się obecnie w strefie spadkowej.

Foto-Higiena Gać – Miedź II Legnica 4:1 (0:0)

Bramka dla Miedzi: Kuśnierz.

Miedź II: Piotrowski – Lenkiewicz, Woźniczka, Krawczun, Wójcik, Wichłacz (68 Kuśnierz), Światły, Zatwarnicki, Murawski (46 Wasilewski), Kuźma, Cieślik (71 Wojciechowski).

Piast Żmigród – KP Brzeg Dolny 3:1

Zagłębie II Lubin – Górnik Wałbrzych 2:1

Karkonosze Jelenia Góra – Ilanka Rzepin 4:0

Piast Karnin – Śląsk II Wrocław 0:2

Lechia Dzierżoniów – KGHM Zanam Polkowice 3:2