„Zagłosujesz, a on zniknie na cztery lata”. Konkurs rozstrzygnięty

0
1486
2014-11-13-Ryszard Zbrzyzny-Kamila Grzybowski@Głogów

„Czas kampanii” – ironiczny wiersz o niespełnionych obietnicach wyborczych zdobył pierwszą nagrodę w konkursie zorganizowanym przez posła Ryszarda Zbrzyznego. Aby wziąć udział w konkursie należało napisać utwór satyryczny o charakterze politycznym. Tematem przewodnim konkursu było hasło „Polityk też człowiek”. Laureatem konkursu został głogowianin Michał Suchocki, który otrzymał tablet multimedialny. 

Rozstrzygnięty został konkurs pod hasłem „Polityk też człowiek” ogłoszony przez posła SLD Ryszarda Zbrzyznego. Celem konkursu było zaprezentowanie działalności wybranego polityka lub zaprezentowanie wybranego zdarzenia o charakterze politycznym w sposób satyryczny z „przymrużeniem oka” z punktu widzenia wyborcy. Laureatem konkursu został głogowianin Michał Suchocki, który otrzymał tablet multimedialny.

Wiersz mówi o obietnicach, które po wyborach są szybko zapominane przez polityków.

„Mnie to nie dotyczy” – stanowczo stwierdził Ryszard Zbrzyzny. „Ja w kampanii wyborczej nigdy nie rzucam deklaracji bez pokrycia. Jeżeli już o czymś mówię to czuję się zobowiązany do tego, aby podjąć próbę ich realizacji. Nie wszystko się da zrobić. Jeżeli się jest w opozycji to trudniej jest zrealizować wiele rzeczy” – dodał poseł.

„Czas kampanii”

Czas kampanii już nadchodzi

Będzie wiec i wielu gości

Będzie plakat i ulotki

W nich pływają tylko plotki.

A kandydat z naszej ziemi

To bratanek po kądzieli,

Jest to Magik z tego świata,

Co to z myśli, ciągle gada.

Czy to w piątek,

Czy we wtorek,

Ma pomysłów pełen worek:

Listę leków sobie stworzę, emerytom dam 2 grosze,

Drogą ekspres wsie połączę, bowiem wszystko lubię proste.
Jeśli spotkasz tego Maga

z kapelusza powykłada, sto królików, glonojada.

Zagłosujesz, a on zniknie na cztery lata.

Był to już drugi konkurs ogłoszony przez posła Ryszarda Zbrzyznego. I edycja konkursu dotyczyła historii parlamentaryzmu po 1989 roku, a nagrodą był wyjazd 2 osób do Warszawy, gdzie zwiedzały one m.in sejm RP.