Wysoka porażka Miedzi Legnica w Bydgoszczy

0
956

Aż 1:4 przegrali piłkarze Miedzi Legnica w wyjazdowym meczu w Bydgoszczy. Podopieczni Ryszarda Kuźmy wyszli na prowadzenie już w 8. minucie po trafieniu Bartosza Ślusarskiego, jednak gospodarze zdołali odpowiedzieć i czterokrotnie znaleźli sposób na pokonanie Dawida Smuga.

Mecz rozpoczął się po myśli Miedzi Legnica. W ósmej minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Bartosz Ślusarski i bez najmniejszych problemów umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy. Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz dążyli do odrabiania strat i udało im się to w 35. minucie. Z daleka uderzył Jakub Smektała i pięknym trafieniem doprowadził do wyrównania. Bramka zawodnika gospodarzy śmiało może zostać zaliczona do kategorii „stadiony świata”. Do szatni piłkarze obu drużyn schodzili przy stanie 1:1.

W drugiej połowie grali już tylko zawodnicy z Bydgoszczy. Cztery minuty po wznowieniu gry na 2:1 trafił Szymon Lewicki, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców Miedzi Legnica i umieścił piłkę w siatce. Kolejna bramka dla Zawiszy Bydgoszcz padła w 65. minucie gry. Futbolówka przelobowała Dawida Smuga, a najprzytomniej przed pustą bramką zachował się Wasił Panajotow i było już 3:1. Kilkanaście minut później kolejny raz nie najlepiej zachował się Dawid Smug, który został zaskoczony uderzeniem z ostrego kąta. Piłkarze Miedzi Legnica przegrali więc w Bydgoszczy aż 1:4 i zajmują obecnie ostatnie miejsce w pierwszoligowej tabeli. Kolejnym rywalem podopiecznych Ryszarda Kuźmy będzie Wisła Płock. Mecz ten zostanie rozegrany w czwartek na stadionie przy Orła Białego. Trzy dni później (30 sierpnia) legniczanie pojadą do Katowic na mecz z tamtejszym GKS-em.

Zawisza Bydgoszcz – Miedź Legnica 4:1 (1:1)
0:1 – Bartosz Ślusarski 8′
1:1 – Jakub Smektała 35′
2:1 – Szymon Lewicki 48′
3:1 – Wasił Panajotow 65′
4:1 – Dawid Smug (sam.) 75′

Zawisza: Łukasz Sapela – Krzysztof Nykiel, Łukasz Nawotczyński, Tomasz Wełnicki, Blazo Igumanović, Kamil Drygas, Maciej Kona, Jakub Smektała (87′ Kamil Żylski), Wasił Panajotow, Jakub Łukowski (89′ Damian Ciechanowski), Szymon Lewicki (85′ Arkadiusz Gajewski).

Miedź: Dawid Smug – Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski, Rumen Trifonov, Keon Daniel (73′ Tadas Labukas), Adrian Cierpka, Wojciech Łobodziński (75′ Yannick Kakoko), Łukasz Garguła (63′ Marek Gancarczyk), Daniel Feruga, Bartosz Ślusarski.

Żółte kartki: Tomasz Wełnicki, Krzysztof Nykiel (Zawisza) oraz Keon Daniel, Adrian Cierpka (Miedź)