Chrobry poległ w Częstochowie. Zabrakło kilku minut do remisu

0
1217

Głogowianie nie byli faworytem piątkowego meczu na terenie lidera Fortuna 1 Ligi, ale przez bardzo długi czas dzielnie się bronili, nie pozwalając Rakowowi Częstochowa na objęcie prowadzenia. Gospodarze dopięli swego w ostatnich minutach, a Chrobry Głogów na pierwsze punkty po zimie musi czekać przynajmniej do następnego weekendu.

Raków Częstochowa ma za sobą kapitalną pierwszą część sezonu. Dzisiejszy rywal piłkarzy Chrobrego Głogów to zdecydowany lider rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Częstochowianie, w 21 spotkaniach, zdobyli 48 punktów i są na doskonałej drodze, by awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Chrobry cele ma zupełnie inne, ale zimowe wzmocnienia, a zwłaszcza pozyskanie Mateusza Machaja, mogły dawać nadzieje na korzystny występ.

I przez sporą część piątkowego meczu pomarańczowo-czarni wypadali korzystnie. Tak trzeba nazwać bezbramkowy remis przez ponad 80 minut boiskowych zmagań. Wprawdzie Raków miał kilka dobrych okazji bramkowych, ale za każdym razem na posterunku był Mateusz Abramowicz. Bramkarz Chrobrego dobrze spisywał się między słupkami i wygrywał wszystkie pojedynki z napastnikami gospodarzy.

Chrobry Głogów atakował rzadziej, ale też miał swoje okazje. Po rzucie wolnym M. Machaja futbolówka trafiła w poprzeczkę, natomiast strzał jego młodszego brata, Bartosza, minął bramkę lidera pierwszej ligi.

Skutecznością wykazał się natomiast napastnik Rakowa, Sebastian Musiolik. W 84. minucie otrzymał on piłkę z prawej flanki i mimo będących blisko defensorów Chrobrego, odwrócił się i wpakował futbolówkę do bramki. Z pewnością nie najlepiej przy tej akcji zachowali się obrońcy Grzegorza Nicińskiego, jednak należy też pochwalić napastnika częstochowian za podjęcie dobrej decyzji. Chrobry przegrywał 0:1.

Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu po tym jak dwie żółte kartki obejrzał Patryk Kun, ale nie wpłynęło to na losy spotkania. Chrobry z Częstochowy wraca bez punktów, a okazja na podreperowanie punktowego bilansu już 9 marca, kiedy do Głogowa zawita GKS Jastrzębie-Zdrój.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA – CHROBRY GŁOGÓW 1:0 (0:0)

1:0 Musiolik 84

RAKÓW: Gliwa – Petrasek, Sapała, Malinowski (80. Bartl), Schwarz, Listkowski (90. Figiel), Zachara (88. Noiszewski), Kun, Góra, Kasperkiewicz, Musiolik.

CHROBRY: Abramowicz – Ratajczak, Stolc, Michalec, Pestka, Drewniak, Mandrysz, Machaj B. (83. Maćkowski), Machaj M., Zejdler, Lebedyński (69. Kowalczyk).

ŻÓŁTE KARTKI: Kun, Sapała – Zejdler, Pestka.

CZERWONE KARTKI: Kun 86 (Raków – za drugą żółtą).

SĘDZIA: Sebastian Jarzębak (Bytom).

WIDZÓW: 3032.