Od września do czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie funkcjonuje Dyskusyjny Klub Filmowy. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy Głogowa mają możliwość obejrzenia filmów niekomercyjnych oraz nowości filmowych. W okresie wakacyjnym Dyskusyjny Klub Filmowy nie działa jednak Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zadbał o to żeby mieszkańcy Głogowa mogli zobaczyć kilka filmów. Pod koniec sierpnia zostanie zorganizowane wydarzenie pod nazwą “Polskie Kino Nocne”. W ramach tego wydarzenia będzie można zobaczyć trzy polskie filmy.
Miłośnicy filmów mogą być zadowoleni z faktu, że Miejski Ośrodek Kultury, co jakiś czas wyświetla filmy. W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego można obejrzeć dwa filmy w miesiącu. Jednak teraz w Dyskusyjnym Klubie Filmowym działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury trwa przerwa wakacyjna. Nic jednak straconego, bo Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie pod koniec sierpnia organizuje wydarzenie pod nazwą “Polskie Kino Nocne”. W czasie tego wydarzenia mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje obejrzeć trzy polskie filmy. Wydarzenie odbędzie się 23 sierpnia. (piątek) Pierwszy film zostanie wyświetlony o godzinie 19.00. Wtedy to mieszkańcy Głogowa będą mieli okazje zobaczyć film pod tytułem “Supermarket” w reżyserii Macieja Żaka. O godzinie 21.00 wyświetlony zostanie film pod tytułem “Dzień Kobiet”. Ostatni film pod tytułem “Sęp” zostanie “wyświetlony” o godzinie 23.00. Miłośnicy dobrych polskich filmów sami mogą zdecydować, czy chcą obejrzeć wszystkie trzy filmy, czy tylko wybrane. Za możliwość obejrzenia jednego filmu będzie trzeba zapłacić 10 złotych. Natomiast karnet na wszystkie trzy filmy kosztuje 25 złotych. Filmy zostaną wyświetlone na sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.
SUPERMARKET: 12 godzin, które nie są normalnym dniem w supermarkecie, szef ochrony, który skrywa brutalną przeszłość i rozmowa, która nie jest zwyczajnym ultimatum. Supermarket – niezwykły thriller pełen pozornie błahych wydarzeń, których konsekwencji nie sposób przewidzieć. Nagrodzony podczas 49. International Antalya Golden Orange Film Festival, Marian Dziędziel fascynuje w każdej scenie, jako zręczny manipulator. Wraz z nim niezapomniane role tworzą Mikołaj Roznerski, Wojciech Zieliński, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk i Przemysław Bluszcz. Gdy w sylwestrową noc, w supermarkecie znika jeden z klientów, wiadomo, że dla wszystkich zamieszanych w sprawę, nic już nie będzie takie, jak przedtem.
DZIEŃ KOBIET: Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej “Motylek”, samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.
SĘP: Wyobraź sobie, że masz moc decydowania o ludzkim życiu. Kogo byś potępił, a kogo ocalił? W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Żebrowski) – policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) – kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie. Pierwszy raz, logiczne myślenie wpędzi go w pułapkę bez wyjścia. Nagle z łowcy zamieni się w zwierzynę. Balansując na granicy namiętności i rozumu, świata logiki i sprytnej manipulacji, będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: czy jest coś ważniejszego niż życie? Michał Żebrowski, Anna Przybylska, Paweł Małaszyński, Daniel Olbrychski, Andrzej Grabowski, Andrzej Seweryn, Mirosław Baka, Przemysław Sadowski i Piotr Fronczewski odkryją ciemną stronę ludzkiej duszy.