W środę decydujący mecz siatkarzy SPS Chrobrego Głogów!

0
998

Jutro na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 12 zagrają siatkarze SPS Chrobrego Głogów, którzy walczą o udział w półfinałowym turnieju drugoligowców. Pomarańczowo-czarni przed kilkoma dniami przegrali z AZS-em UAM Poznań (1:3) i jeśli chcą walczyć o awans do pierwszej ligi, muszą wygrać. Początek meczu o godz. 18.

SPS Chrobry Głogów odniósł pewne zwycięstwo w Poznaniu, a na własnym parkiecie miał dopełnić formalności i zapewnić sobie udział w półfinale. Wielkopolska drużyna nie przyjechała jednak do Głogowa, aby być tłem dla faworyzowanych głogowian. Podopieczni trenera Dominika Walencieja byli faworytem konfrontacji, jednak więcej powodów do radości po meczu mieli akademicy. AZS UAM Poznań zwyciężył 3:1 i losy tej pary rozstrzygnie jutrzejsze spotkanie w Głogowie.

Pierwszy set niedzielnego meczu wygrali przyjezdni. Akademicy zwyciężyli premierową odsłonę 25:18, zaliczając bardzo dobre wejście w całe spotkanie. Pomarańczowo-czarni zdołali szybko odrobić straty, jednak sama partia należała do niezwykle wyrównanych. Zespół trenera Walencieja wygrał ostatecznie w drugim secie 29:27.

Jeśli drugi set należał do wyrównanych, to co powiedzieć o trzecim? Poznańska ekipa rozstrzygnęła go na swoją korzyść, ale jego rezultat pokazał, że głogowianie walczyli do samego końca. AZS UAM wygrał… 45:43! Pomarańczowo-czarni przegrywali wówczas 1:2 i zostali postawieni pod ścianą. Gospodarze starali się nawiązać walkę, ale więcej atutów było po stronie rywala. Wielkopolanie zwyciężyli 25:22 i cały mecz 3:1.

Porażka SPS Chrobrego Głogów w rewanżu oznacza, że obie drużyny zagrają jutro decydujące spotkanie. Trzeci rozdział głogowsko-poznańskiego pojedynku w fazie play-off rozegrany zostanie w środę o godz. 18 na parkiecie SP 12. Drużyna, która odniesie zwycięstwo, znajdzie się w gronie dwójki najlepszych drugoligowców i otworzy furtkę do gry o pierwszą ligę! Stawka meczu jest więc ogromna, dlatego gorąco zachęcamy do wspierania pomarańczowo-czarnych!

Awans do półfinałowego turnieju uzyskali siatkarze WKS Sobieskiego-Arena Żagań. Po porażce na parkiecie we Wrocławiu, lubuska drużyna odrobiła straty na swoim boisku, natomiast dzień później pokonała Gwardię po raz drugi. Ekipa z Żagania uczyniła to w bardzo dobrym stylu (25:16, 25:12, 25:21) i może przygotowywać się do dalszej batalii o pierwszą ligę! Czy głogowianie dołączą do tego grona i zostaną w grze o awans? Przekonamy się jutro wieczorem!

Siatkarzom SPS Chrobrego Głogów życzymy zwycięstwa w meczu z akademikami, natomiast wszystkich gorąco zachęcamy do wsparcia drużyny w SP 12!