Kolarz TC Chrobrego Scott Głogów z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

0
1110

Bardzo dobry rezultat osiągnął Piotr Konwa, który startował w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym. Reprezentant grupy TC Chrobry Scott Głogów stanął na najniższym stopniu podium kategorii Orlik U-23, sięgając tym samym po brązowy medal. Zawody odbyły się w dniach 7-8 stycznia w Sławnie (woj. zachodniopomorskie).

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym rozegrano w dniach 7-8 stycznia. Piotr Konwa startował w kategorii Orlik U-23. Zawodnicy ścigający się w tym gronie mieli do pokonania dystans 23,2 km. Reprezentant TC Chrobrego Scott Głogów ukończył rywalizację na trzecim miejscu, co sprawiło, że sięgnął po brązowy medal. Kolarz głogowskiej grupy przekroczył linię mety z wynikiem 1.07,06. Wyżej od zawodnika TC Chrobrego uplasowali się jedynie Tomasz Rzeszutek z MLKS Baszta Bytów oraz Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Czas zwycięzcy to 1.02,48.

W kategorii OPEN Piotr Konwa został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Najlepszy okazał się starszy brat zawodnika głogowskiej grupy i uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który wyprzedził Mariusza Gila oraz Marcelego Bogusławskiego. Przed reprezentantem TC Chrobrego Scott Głogów w klasyfikacji ogólnej znaleźli się jeszcze: Bartosz Mikler, Tomasz Rzeszutek, Bartosz Pilis i Adam Żuber.

W klasyfikacji klubowej TC Chrobry Scott Głogów uplasował się na osiemnastej lokacie. Najlepszą grupą Mistrzostw Polski został Volkswagen Samochody Użytkowe MTB. Kolejne miejsca przypadły teamom LKK Luks Sławno oraz KLKS Azalia Brzóza Królewska.

Piotrowi Konwie oraz całej grupie TC Chrobry Scott Głogów gratulujemy podium Mistrzostw Polski w Sławnie i życzymy powodzenia w kolejnych startach!