W sobotę zbiórka elektrośmieci w Głogowie

0
1051

W dzisiejszych czasach otaczamy się coraz większą ilością sprzętów elektronicznych: telewizory, telefony, odtwarzacze mp3. Dodatkowo wszystkie te sprzęty wymieniamy, co jakiś czas na lepsze i nowsze modele. Tym samym każde gospodarstwo domowe produkuje dużą ilość tak zwanych elekrośmieci, czyli nieużywanych lub zepsutych sprzętów elektronicznych i elektrycznych. Stare i zużyte sprzęty nie powinno się jednak wyrzucać do zwykłego śmietnika. Co jakiś czas istnieje możliwość oddania niepotrzebnych przedmiotów na specjalnych zbiórkach. Najbliższa odbędzie się już jutro (22 czerwca) w Głogowie pod hipermarketem TESCO. Mieszkańcy Głogowa swoje elektroodpady będą mogli oddawać od 11.00 do 17.00. Dodatkowo elektrośmieci można będzie wymienić na pelargonie lub torby ekologiczne.

W dzisiejszych czasach wiele osób jest zwolennikami elektronicznych gadżetów. Niemal każdy z nas chce mieć najnowszy model telefonu komórkowego, szybkiego laptopa, czy dobry aparat fotograficzny. Jednak takie sprzęty bardzo szybko stają się przestarzałe i wchodzą nowsze modele. Kupując je otaczamy się coraz większą ilością sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Cześć z nich można wyrzucić. Będzie to można zrobić już jutro (22 czerwca) pod hipermarketem Tesco. Organizatorem zbiórki elektroodpadów jest KGHM Ecorem oraz Tesco. – Będziemy obecni z naszym stoiskiem na parkingu przy hipermarkecie Tesco w godzinach od 11.00 do 17.00. Elektroodpady wymieniamy na pelargonie lub torby ekologiczne. Dodatkowo dla uczestników naszej akcji zaplanowaliśmy konkursy z nagrodami – mówi Joanna Szczepaniak, kierownik Działu Promocji i Komunikacji KGHM Ecorem S.A. Zbiórka w Głogowie odbędzie się w ramach programu ekologicznego pod nazwą “Energicznie chroń środowisko”. Akcja ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w zbiórkę i recykling zużytego sprzętu RTV i AGD. Adresatami akcji są wszyscy, którzy nie wiedzą, co zrobić z elektrozłomem trzymanym w domach, a chcą się go pozbyć w prawidłowy sposób – zgodnie z prawem, nie szkodząc jednocześnie środowisku.

Ważnym celem kampanii jest również rozbudzenie świadomości, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie jest bezwartościowym śmieciem. Wysłużone urządzenia, wyrzucone na wysypisko, zatrują i oszpecą środowisko. Poddane recyklingowi – przyczynią się do znacznych oszczędności. Części, z których są zbudowane, można odzyskać i wykorzystać na nowo w przemyśle. Przewody i płytki miedziane, rzadkie metale, tworzywa sztuczne, szkło, związki chemiczne znajdujące się w bateriach to cenne elementy i surowce, które czeka drugie życie w nowych urządzeniach.
Pomysłodawcą kampanii “Energicznie chroń środowisko” jest spółka KGHM Ecoren z Lubina,