Udany występ głogowskich kolarzy

0
1626

Dla grupy TC Chrobry Głogów zakończył się jeden z najważniejszych, tegorocznych wyścigów kolarskich. Międzynarodowy Karpacki Wyścig Kurierów, przebiegający przez cztery państwa zakończył swój bieg w niedzielę (4 maja) w Tarnowie. Głogowscy kolarze mają na swoim koncie zdobycze. Najistotniejsza z nich, to zwycięstwo w klasyfikacji górskiej U-23, które przypadło Patrykowi Stosz. W klasyfikacji drużynowej głogowianie uplasowali się na 12 pozycji.

Trasa wyścigu przebiegała przez Węgry, Czechy, Słowację i Polskę. Start nastąpił 29 kwietnia w Veszprem, meta, jednego z najważniejszych wyścigów dla kategorii U-23 z kalendarza UCI, usytuowana była 4 maja w Tarnowie.

Ekipa TC Chrobry Głogów bardzo dobrze zaprezentowała się na trasie złożonej z sześciu etapów. Zawodnicy Patryk Stosz, Norbert Krakowiak, Michał Kasperek, Bartosz Zając i Krzysztof Suchecki aktywnie jechali podczas całego wyścigu, który rozgrywany był w bardzo zmiennych warunkach pogodowych. Deszcz, grad, wiatr, niskie temperatury. W klasyfikacji generalnej Patryk Stosz zajął 12 miejsce, Norbert Krakowiak 48, Michał Kasperek 49, Bartosz Zając 88. W klasyfikacji poniżej 21 lat Patryk Stosz był 4. Ekipa TC Chrobry Głogów w klasyfikacji drużynowej zajęła 12 miejsce, wyżej z ekip polskich była tylko drużyna TKK Pacyfic Toruń.

TC Chrobry Głogów, po raz drugi z rzędu ma w swoich szeregach najlepszego górala. W końcowej klasyfikacji górskiej pierwsze miejsce, podobnie jak w roku ubiegłym, zajął Patryk Stosz. W tym roku mamy jeszcze jednego zawodnika w tej klasyfikacji – Norbert Krakowiak zajął drugie miejsce.