Udane starty lekkoatletów z Zagłębia Miedziowego

0
1035

Udane starty mają za sobą młodzi lekkoatleci z Zagłębia Miedziowego. Sportowcy reprezentujący barwy Piasta Głogów, LKS-u Polkowice oraz Sokoła Lubin startowali w zawodach w Lesznie oraz Wrocławiu i przywieźli z nich wysokie miejsca oraz rekordy.

Lekkoatleci Piasta Głogów szczególnie dobrze radzili sobie w sztafetach. W Lesznie najmłodsi wystartowali w sztafecie 8×50 m, natomiast ich starsi koledzy próbowali swoich sił we Wrocławiu na dystansie 4×400 m. Zarówno jedni, jak i drudzy okazali się bezkonkurencyjni i wygrali swoje biegi. Bardzo dobry start w biegu na 400 metrów przez płotki odnotował natomiast Grzegorz Wojnowski, który wynikiem 58 sekund i 55 setnych pobił wieloletni rekord Głogowa. Swój życiowy rekord pobiła także Natalia Węgrzyn. Zawodniczka Piasta Głogów pokonała dystans 200 metrów w czasie 26 sekund i 64 setne. Głogowska biegaczka wystartowała również na dystansie 100 metrów i zakończyła go z czasem 12 sekund i 86 setnych.

Udane starty mają za sobą także lekkoatleci LKS-u Polkowice. Z ogólnopolskiego mityngu, który odbył się w Lesznie, pierwsze miejsca przywieźli Aleksandra Mickiewicz, Mateusz Kołodziejczyk i Patryk Tomczak. Mickiewicz i Kołodziejczyk okazali się najlepsi w rzucie oszczepem, a ich wyniki to 45,14 m oraz 61,93 m. Patryk Tomczak zwyciężył natomiast w biegu na 400 metrów, który ukończył z czasem 49 sekund i 76 setnych. Drugie miejsce w rzucie oszczepem przypadło Dorocie Rachwalskiej, która uzyskała rezultat 44,22 m.

Polkowiczanie udane starty zanotowali również we Wrocławiu podczas Memoriału Malanowskiego i Zabęckiego. Największe powody do zadowolenia ma sztafeta 4×100 metrów, która wywalczyła mistrzostwo Dolnego Śląska. W skład zwycięskiej czwórki weszli: Michał Przygoda, Wojciech Wieszczek, Kacper Abramczyk i Damian Sztejkowski.

Złote medale z Wrocławia przywieźli też lekkoatleci Sokoła Lubin. Sztafeta juniorów 4×100 metrów, w składzie Kacper Furmańczyk, Kacper Ambroży, Kacper Więcław, Artur Jacen, sięgnęła po złoto, a dodatkowo doszły do tego wyniki indywidualne. Kacper Ambroży zajął pierwsze miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki, natomiast w gronie młodziczek srebrny krążek przypadł Magdalenie Kusz, która startowała w biegu na 600 metrów. Ponadto drugie miejsce z Leszna przywiozła Ola Dudziak (400 metrów).

Przed lekkoatletami z naszego regionu krótka chwila na odpoczynek, a po niej kolejne starty. Życzymy w nich jak najlepszych rezultatów, kolejnych medali oraz rekordów życiowych!