Uczennica głogowskiego “ekonomika” doceniona w Kołobrzegu

0
1008

W dniach od ubiegłego wtorku (16 kwietnia) do piątku (19 kwietnia) w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich imienia Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tematem przewodnim konkursu było funkcjonowanie gastronomii w hotelarstwie. O udział w finale walczyło 330 uczniów z całej Polski. Do etapu centralnego dostało się 30 osób, w tym uczennica klasy 4h z Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie, Justyna Widomska. Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej w tym roku odbyła się po raz piąty.

Przez trzy dni (od 16 do 19 kwietnia) trwały zmagania o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej. Tytuł taki można było otrzymać wygrywając Olimpiadę Wiedzy Hotelarskiej, która odbyła się w Zespole Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich imienia Emilii Gierczak w Kołobrzegu. Zmagania składały się z trzech części testu, zadania praktycznego z obsługi gościa zagranicznego w recepcji i obsługi gościa w restauracji hotelowej. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się aktualną wiedzą dotyczącą branży hotelarskiej oraz znajomością języków obcych. W części gastronomicznej zmagali się z przyjęciem zamówienia, nakrywaniem do stołu i podawaniem wina czerwonego z butelki według ściśle określonego “rytuału”, który jest ucztą dla oka gościa.

Organizatorzy przygotowali również wiele niespodzianek dla uczniów i ich opiekunów. Mieli oni możliwość zwiedzenia hoteli pięciogwiazdkowych: AQUARIUS SPA i Leda. Zostali także zabrani na wycieczkę kolejką połączoną ze zwiedzaniem Kołobrzegu i rejs statkiem Pirat po Bałtyku. Uczniowie uczestniczyli również w kursie sommelierskim, pokazie dekorowania tortów i wykładzie o środkach czystości w hotelarstwie. W Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej duży sukces odniosła Justyna Widomska, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie. Justyna Widomska dostała się do etapu centralnego i tym samym została laureatką V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.