Turniej o Puchar Miasta Głogowa przerwany

0
1382
głogowskie towarzystwo tenisowe

W minioną niedzielę, 31. sierpnia na głogowski kortach odbył się drugi dzień XIV turnieju tenisa ziemnego w singlu i XIII w deblu o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa. Zawodów nie udało się jednak rozegrać do końca ze względu na duże opady deszczu.

XVI turniej tenisa ziemnego w singlu i XIII w deblu o Puchar Miasta Głogowa rozpoczął się w sobotę, 30 sierpnia o godzinie 9:00. Na korty miejskie przy ul. Wita Stwosza zgłosiło się 31 panów i 11 pań, którzy przystąpili do gier singlowych oraz 28 panów, którzy rozegrali debla.

Turniej rozłożony został na dwa dni: sobotę i niedzielę w godzinach od 9:00 do 22:00. Niedzielną część udało się jednak rozegrać tylko do godziny 17:00, ponieważ duże opady deszczu uniemożliwiły kontynuację turnieju. Mimo tego w dwa dni udało się rozegrać 58 spotkań, podczas których udało się wyłonić najlepsze zawodniczki w klasie open i najlepszych zawodników powyżej 45 lat.

Wśród kobiet najlepsza okazała się być zawodniczka Anna Konrad z Berlina. Tuż za nią uplasowała się Oliwia Saprun z Głogowa. Miejsce trzecie zdobyła Ewelina Nadała z Modłej, a tuż za podium znalazła się pani Edyta Blida z Serbów.

Wśród panów najlepszy okazał się Dariusz Matelski z Zielonej Góry, który w finale ograł Wojciecha Skołozdrzego z Głogowa. W walce o trzecią lokatę zwyciężył polkowiczanin Zbigniew Lemiesz, który pokonał Roberta Oliwę z Konina.

Zakończenie turnieju ustalono wspólnie z zawodnikami biorącymi udział w zawodach. Optymalną dla wszystkich zainteresowanych datą okazał się 21. września i to własnie w przedostatnia niedziele miesiąca zawodnicy ponownie spotkają się na kortach miejskich przy ul. Wita Stwosza w Głogowie.

Przypomnijmy, że poprzedni turniej na głogowskich kortach został rozegrany niewiele ponad miesiąc temu. Wówczas był to Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodni, o który grali reprezentanci Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego z Tennisverein Kettenkamp – klubem z Niemiec, z którym Głogowskie Towarzystwo Tenisowe współpracuje już od 1994 roku. Turniej rozgrywany jest rokrocznie podczas wymiany dzieci i młodzieży z obu klubów. Jednego roku wymiana odbywa się u niemieckich tenisistów, następnego GTT zaprasza przyjaciół do Głogowa. Tegoroczny wymiana była jubileuszową – w 2014 roku kluby obchodziły XX-lecie swojej współpracy. Podobnie jak w roku poprzednim, także podczas tych wakacji Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodni zwyciężyło Głogowskie Towarzystwo Tenisowe tym samym zapewniając pozostanie pucharu w naszym mieście.