Trzy punkty zostały w Głogowie. SPR Chrobry lepszy od gości z Legionowa

0
1343

Udany rewanż za pierwsze spotkanie wzięli podopieczni Jarosława Cieślikowskiego, którzy w środowy wieczór podejmowali we własnej hali KPR RC Legionowo. Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów rozegrali dobre zawody, a szczególnie udana końcówka rywalizacji sprawiła, że mecz zakończył się ich zwycięstwem 29:23. Głogowianie z dorobkiem 20 punktów walczą o podium grupy granatowej.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na trybunach hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie oglądali wyrównane spotkanie. Obie drużyny nie unikały błędów i miały problemy pod bramką przeciwnika, a wszystko to sprawiło, że żadna ze stron nie zbudowała większej przewagi nad rywalem. Po stronie SPR Chrobrego Głogów na słowa uznania zasłużył Michał Kapela. Golkiper gospodarzy obronił dwa rzuty karne zespołu z Legionowa, a także kilkukrotnie zatrzymywał rzuty z gry.

Przy stanie 12:12 okazję do wygrania pierwszej odsłony mieli szczypiorniści KPR RC Legionowo. Przyjezdni pomylili się jednak w ataku, co chwilę później wykorzystali podopieczni Jarosława Cieślikowskiego. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie rzucił Rafał Biegaj i SPR Chrobry schodził do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu.

Zaledwie jedna bramka różnicy zwiastowała spore emocje po zmianie stron. I tak też było, ale tylko do czasu. Głogowianie rozkręcali się z minuty na minutę, a ich defensywa tworzyła coraz większe wyzwanie dla gości z Legionowa. Dodatkowo dobrze między słupkami spisywał się Rafał Stachera. Bramkarz SPR Chrobrego zatrzymał kilka prób graczy ekipy z Mazowsza, czym z pewnością napsuł im sporo krwi.

W 40. minucie SPR Chrobry Głogów rzucił trzy bramki i odskoczył gościom na dystans czterech trafień. Był to kluczowy moment środowej konfrontacji, bo od tego momentu gospodarze przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Goście próbowali jeszcze złapać kontakt i były momenty, w których niwelowali straty, jednak podopieczni Jarosława Cieślikowskiego nie dali sobie odebrać prowadzenia. W dalszej części meczu głogowianie dominowali i ostatecznie zwyciężyli 29:23.

„Dzisiaj, przede wszystkim w drugiej połowie, zagraliśmy mocno w obronie. Stachera parę piłek obronił i poszliśmy z kontrą, byliśmy skuteczni. Wyszliśmy na prowadzenie 4-5 bramkowe, doprowadziliśmy to do końca, z czego się bardzo cieszę” – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Arkadiusz Miszka, najskuteczniejszy zawodnik SPR Chrobrego Głogów w tym spotkaniu.

Wygrana z KPR RC Legionowo dała głogowianom dwudziesty punkt w ligowej tabeli. SPR Chrobry Głogów ma dokładnie tyle samo oczek, co trzecia w grupie granatowej drużyna Wybrzeża Gdańsk. W tabeli zbiorczej podopieczni trenera Cieślikowskiego plasują się na ósmym miejscu. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę w Puławach.

KS SPR Chrobry Głogów – KPR RC Legionowo 29:23 (13:12)
SPR Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 10, Płócienniczak 1, Świtała, Sadowski 6, Sićko, Gujski 6, Tylutki, Sobut 1, Biegaj 3, Krzysztofik 2, Rydz
KPR RC Legionowo: Krekora, Stojkovic – Prątnicki 2, Suliński 1, Kasprzak 3, Pribanic 1, Titow 9, Brinovec, Gawęcki 4, Ciok 2, Gumiński 1

Karne: Chrobry 4/4; KPR 6/2
Sędziowali: J. Jerlecki i M. Łabuń