Trudny początek sezonu dla piłkarek Chrobrego Głogów. 3 mecze, 3 porażki

0
1201

Nie jest to najlepszy początek sezonu w wykonaniu piłkarek Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarne doznały trzeciej porażki w trzecim kolejnym spotkaniu i wciąż czekają na otwarcie punktowego dorobku. Trzecioligowy zespół przegrał niedzielny mecz z LUKS Ziemią Lubińską 0:1.

W niedzielę zawodniczki Chrobrego Głogów stanęły przed szansą na pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie. Podopieczne Artura Przybyła przegrały dwa wcześniejsze mecze, choć w obu przypadkach były to minimalne porażki. Podobnie zresztą było w przypadku konfrontacji z LUKS Ziemią Lubińską.

O losach niedzielnego meczu zadecydowała pierwsza połowa. Pomarańczowo-czarne rozpoczęły dobrze i stworzyły sobie kilka sytuacji strzeleckich, jednak za każdym razem brakowało wykończenia. Tego nie zabrakło niestety rywalkom. W 15. minucie dobrze dograna z rzutu wolnego piłka trafiła do Koronkiewicz, która strzałem głową otworzyła wynik spotkania.

Po zmianie stron zespół z Głogowa starał się odrobić straty, ale ponownie brakowało „kropki nad i”. Podopieczne trenera Przybyła nie zdołały doprowadzić do wyrównania i wciąż muszą czekać na pierwsze ligowe punkty w sezonie. W trzech dotychczasowych meczach, kobiecy Chrobry trzykrotnie poległ 0:1.

„To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale mimo wszystko kolejny, w którym nie zasługujemy na porażkę. Gdyby nasza skuteczność nie zawodziła i sędzia odgwizdał faul w polu karnym, to po kwadransie powinniśmy zasłużenie prowadzić 3:0 i kontrolować przebieg spotkania. Tak się jednak nie stało i zapłaciliśmy kolejny raz najwyższą cenę” – powiedział po końcowym gwizdku A. Przybył.

Przed zawodniczkami Chrobrego Głogów dłuższa przerwa od ligowych gier. 24 września głogowianki zagrają na wyjeździe w Oleśnicy. Dla rywalek pomarańczowo-czarnych będzie to dopiero pierwsze spotkanie w bieżącym sezonie.

LUKS ZIEMIA LUBIŃSKA – CHROBRY GŁOGÓW 1:0 (1:0)
bramka LUKS – Koronkiewicz 15′

CHROBRY: Surlas – Kamieniecka, Anioł, Lewandowska, Franas, Gajewska, Cymbała (65. Chojnacka), Szperlik (41. Onufrak), Pietrzak, Lasota.

III liga kobiet 2017/2018, grupa: dolnośląska