Triumfy zawodników Legionu Głogów podczas Pucharu Świata w Austrii

0
2332
2015 Legnion Głogów – Puchar Świata Innsbruck

Kolejne medale padły łupem fighterów reprezentujących barwy Legionu Głogów. Tym razem głogowscy zawodnicy zaliczyli dobry start podczas prestiżowych zawodów Austrian Classics 2015, czyli Pucharu Świata WAKO, który w dniach 24-26 kwietnia odbył się w austriackim Innsbrucku.

Zawody Pucharu Świata WAKO przyciągnęły do austriackiej miejscowości ponad dwa tysiące zawodników z 31 krajów świata. W gronie tym znalazła się spora delegacja sportowców z Polski, która stanęła na wysokości zadania i wróciła do kraju z pokaźną kolekcją medali. Łącznie biało-czerwoni wywalczyli w Austrii 36 krążków, a dwa z nich padły udziałem sportowców trenujących na co dzień w Legionie Głogów.

Głogowscy zawodnicy wywalczyli w Austrii dwa medale w formule kick-light i oba z nich były z najcenniejszego kruszcu! W kategorii do 50 kg bezkonkurencyjna okazała się Żaneta Cieśla, która w drodze po złoto pokonała dwie reprezentantki Włoch, a w finale była górą w starciu ze swoją rodaczką i aktualną Mistrzynią Europy, Anną Kobel. Dla zawodniczki Legionu Głogów był to kolejny udany start w 2015 roku, czym potwierdziła swoje wysokie umiejętności oraz znakomitą formę. Przypomnijmy, że w kwietniu Żaneta startowała w zawodach Mistrzostw Polski full-contact i również przywiozła z nich złoty medal.

W Austrii na najwyższym stopniu podium stanął także Maciej Domińczak, który był najlepszy w kategorii wagowej -63,5 kg. Reprezentant Legionu Głogów, w drodze do finału, musiał stawić czoła zawodnikowi z Włoch oraz koledze z kadry narodowej, Mateuszowi Niżejewskiemu. Oba te pojedynki zwyciężył, co dało mu przepustkę do walki z fighterem ze Szwajcarii. W finałowym pojedynku Domińczak również był górą, dzięki czemu wywalczył złoto.

Podczas całych zawodów Pucharu Świata WAKO, biało-czerwoni sięgnęli po 36 medali. Na dorobek ten składało się 17 złotych, 9 srebrnych oraz 10 brązowych krążków. Z pewnością cieszy fakt, że głogowscy sportowcy przyczynili się do całego medalowego dorobku Polaków i wywalczyli najcenniejsze złota. Reprezentanci Polski udowodnili podczas austriackiej imprezy, że kickboxing stoi w naszym kraju na wysokim poziomie i trzeba się z nimi liczyć na międzynarodowej arenie.

Złote medale Polaków podczas Pucharu Świata WAKO w Innsbrucku (formuła kick-light)
+94 kg: Artur Bizewski

Zawodnikom Legionu Głogów gratulujemy udanych startów i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach. Szczególnie ważne będą te, które zaplanowano na październik. W Serbii odbędą się wtedy Mistrzostwa Świata i dla naszych kickboxerów będzie to najważniejsza impreza bieżącego roku.