TC Chrobry Głogów na węgierskich klasykach

0
1056

Dokładnie dziesięć dni po wyścigu kolarskim ”Korona Kocich Gór” głogowscy cykliści z TC Chrobry Głogów podjęli kolejne kolarskie wyzwanie. W dniach 25-27 lipca 2014 roku młodzieżowa ekipa TC Chrobry Głogów wzięła udział w trzech klasykach w ramach Central European Tour. Głogowscy cykliści po raz kolejny poradzili sobie naprawdę dobrze.

TC Chrobry Głogów to polska zawodowa grupa kolarska. W swoich szeregach ma zarówno zawodników kategorii młodzieżowej, jak i Masters. Na węgierskich zawodach wystartowali zawodnicy z młodzieżowej kategorii wiekowej.

Central European Tour są to wyścigi w kategorii 1.2 UCI dla kategorii elita i młodzieżowiec. Na starcie zawodów stanęło aż 150 zawodników z 25 zespołów. Pierwszy wyścig rozegrany został na 122 kilometrowej trasie z Koszyc do Miszkolca. W klasyfikacji generalnej Patryk Stosz zajął 15. miejsce, a w klasyfikacji młodzieżowców – trzecie.

W sobotę odbył się wyścig Szerenes – Ibrany na odcinku 140 kilometrów. Patryk tym razem zajął osiemnastą lokatę w klasyfikacji open i piątą w klasyfikacji młodzieżowców.

Ostatni klasyk rozegrany został na trasie Isaszeg – Budapeszt – 140 kilometrów. Patryk Stosz uplasował się na 12. miejscu open, a wśród młodzieżowców zajął 4. miejsce. Michał Kasperek 23/10, Mateusz Czachor 37/19, Bartosz Zając 45/24 i Norbert Krakowiak 60/30.