Szybko, łatwo i przyjemnie. SPS Chrobry wygrywa w Oławie

0
1049

Trzech setów potrzebowali siatkarze SPS Chrobrego Głogów, aby rozstrzygnąć losy sobotniego spotkania na parkiecie w Oławie. Pomarańczowo-czarni dobrze weszli w mecz i już w pierwszej partii pokazali, kto jest faworytem w tej rywalizacji. Dwa kolejne sety również zakończyły się po myśli podopiecznych Dominika Walencieja, a Chrobry opuszczał parkiet wygrywając 3:0.

Pierwszy set to był popis w wykonaniu SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni nie pozwalali rywalowi na wiele, co miało przełożenie na wynik. Pomarańczowo-czarni w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie pozostawili złudzeń, która drużyna jest faworytem do zwycięstwa. Premierowa partia zakończyła się wygraną Chrobrego 25:14.

W drugiej odsłonie Olavia Oława starała się zawiesić poprzeczkę nieco wyżej, ale i tak więcej z gry mieli głogowianie. SPS Chrobry nadal realizował swoje założenia i konsekwentnie stawiał kroki w kierunku wygranej. Drugi set zakończył się zwycięstwem pomarańczowo-czarnych 25:16.

Bardzo ważna była trzecia odsłona. Gospodarze musieli walczyć „o życie”, natomiast podopieczni trenera Dominika Walencieja chcieli rozstrzygnąć losy całej rywalizacji. Bardziej zdeterminowani w dążeniu do swojego celu byli siatkarze z Głogowa. Pomarańczowo-czarni ponownie nie pozwalali na wiele miejscowym. Wprawdzie drużyna z Oławy stworzyła nieco lepsze wrażenie niż w dwóch wcześniejszych setach, to głogowianie wygrali 25:17, a cały mecz 3:0.

Po pięciu rozegranych meczach SPS Chrobry Głogów ma na swoim koncie 12 punktów. Zdecydowanym liderem grupy jest GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz, który w siedmiu meczach zdobył 21 oczek. Głogowianie na własny parkiet powrócą 11 listopada. W dniu narodowego święta ich rywalem będą akademicy z Zielonej Góry.

1. kolejka: 04-11-2017