Szybko, łatwo i przyjemnie

0
829

W trzech setach załatwili sprawę siatkarze SPS Chrobrego Głogów, którzy na własnym parkiecie pewnie pokonali MKS Olavię Oława. Pomarańczowo-czarni dopisali do swojego konta trzy punkty i nadal mają jedno oczko straty do wicelidera rozgrywek drugoligowej grupy IV, Astry Nowa Sól.

SPS Chrobry Głogów ostatnio wygrywa, jednak mimo to stracił pozycję wicelidera swojej grupy. Podopieczni Dominika Walencieja są zdeterminowani do tego, by powrócić na drugie miejsce w tabeli i pokazał to wczorajszy mecz z MKS Olavią Oława. Pomarańczowo-czarni byli wyraźnym faworytem. Wszystko zrobili zgodnie z planem i wygrali w trzech setach.

Początek meczu należał do SPS Chrobrego. Zawodnicy trenera Walencieja nie pozwalali rywalom na wiele, pokazując, który zespół jest faworytem tej konfrontacji. Pierwszy set głogowianie wygrali 25:16 i w dobrych nastrojach schodzili na przerwę.

W drugiej partii MKS Olavia postawiła nieco trudniejsze warunki, ale głogowianie w dalszym ciągu robili swoje. Wprawdzie goście zdobyli więcej punktów niż w otwierającej partii, jednak nie wystarczyło to do pokrzyżowania planów siatkarzom SPS Chrobrego. Gospodarze zwyciężyli 25:20, robiąc kolejny krok ku zwycięstwu.

Trzeci set to prawdziwy popis drużyny z Głogowa. Trzecia siła rozgrywek zdemolowała drużynę z Oławy, pozwalając jej na ugranie zaledwie trzynastu oczek. Pomarańczowo-czarni postawili przysłowiową „kropkę nad i”, wygrywając całe spotkanie 3:0.

Z postawy swojej drużyny zadowolony był trener D. Walenciej. Przyznał on, że na swoim parkiecie zespół zawsze celuje w trzy punkty, a po nieco słabszym występie z Bielawianką (3:2) ekipie zależało na pewnym zwycięstwie. SPS Chrobry wygrał przed własną publicznością i nadal ma niewielką stratę do Astry Nowa Sól. Lubuski zespół wygrał 3:1 w Bielawie.

W następnej kolejce SPS Chrobry Głogów pojedzie do Bolesławca, natomiast nowosolska Astra do Oławy. Zdecydowanym liderem rozgrywek jest w dalszym ciągu MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych.

1. kolejka: 19-01-2019