Świetny start Piasta Głogów w lekkoatletycznych mistrzostwach województwa

0
1569

Bardzo dobre rezultaty zanotowali lekkoatleci Piasta Głogów, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Dolnego Śląska. W Jabloncu nad Nysą podopieczni Przemysława Bielawy i Tadeusza Karpowicza stawali na podium aż dziewięć razy, bijąc przy tym swoje dotychczasowe rekordy. Medalowy dorobek mógł być jeszcze okazalszy, gdyż kilku zawodników zostało sklasyfikowanych tuż za podium.

Piast Głogów potraktował wojewódzkie mistrzostwa jako generalną próbę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, które odbędą się w najbliższy weekend w Spale. Głogowianie zanotowali w Czechach fantastyczny wynik, czego potwierdzeniem jest bogaty dorobek medalowy. Lekkoatleci z Głogowa dziewięciokrotnie stawali na podium, natomiast kilku zawodnikom niewiele brakło do tego, by na ich szyjach zawisły brązowe krążki.

Mistrzostwa Dolnego Śląska ze złotymi medalami zakończyli trójskoczkowie. Sergiusz Mazan wygrał rywalizację juniorów z wynikiem 13,90m (rekord życiowy), natomiast Marcin Wejchert triumfował wśród juniorów młodszych. Jego wynik to 13,30m, co również pozwoliło mu pobić dotychczasowy najlepszy rezultat. Złoto w biegu na 300 metrów wywalczyła Klaudia Bartkowiak. Reprezentantka Piasta Głogów dorzuciła do tego brązowy medal na dystansie 60 metrów, który zakończyła z czasem 8,14s. Srebro wywalczyła jej klubowa koleżanka, Natalia Węgrzyn. – „Umknęło nam złoto. Zakładaliśmy triumf, bo nasza zawodniczka miała najlepszy wynik na swoim dystansie. Pobiegła w czasie 8,02s, a to nie dało tytułu mistrzyni województwa. Musiała zadowolić się srebrem. Na starcie popełniła błąd techniczny i nie zdołała już dogonić zawodniczki z Wrocławia” – ocenił Przemysław Bielawa.

Srebrny medal w biegu na 600 metrów wywalczył Bartosz Szymczak. – „Swój bieg wygrał, natomiast w drugim starcie razem puszczono juniorów i juniorów młodszych. Jeden z młodszych skorzystał z mocnego tempa narzuconego przez starszych no i pobiegł trzy setne sekundy szybciej od Bartka, który musiał zadowolić się srebrem” – dodał opiekun głogowskich lekkoatletów. Miejsce na drugim stopniu podium w rywalizacji na dystansie 300 metrów zajął Adrian Rosiński. Tytuł wicemistrza województwa na 1000 metrów wywalczył natomiast Michał Wantuch. Srebrny medal przypadł też Sergiuszowi Mazanowi w skoku w dal, który zakończył z wynikiem 6,69m.

Ponadto głogowianie zajęli w Jabloncu nad Nysą trzy miejsca tuż za podium. Swój debiut w tak dużej imprezie na czwartym miejscu zakończyła Julia Stefanów, która rywalizowała na dystansie 600 metrów. Na połowę krótszej trasie bliski brązowego medalu był Grzegorz Wojnowski, natomiast czwartą lokatę na 1000 metrów zajął Krzysztof Paliga.

„Dawno nie odnotowano takiej ilości i jakości medali z mistrzostw dolnośląskich. Wyniki są bardzo dobre i napawają optymizmem przed halowymi krajowymi mistrzostwami, które odbędą się w najbliższy weekend w Spale” – podsumował trener Tadeusz Karpowicz.

Lekkoatletom Piasta Głogów oraz ich trenerom gratulujemy świetnego startu i trzymamy kciuki za jak najlepsze występy podczas Mistrzostw Polski w Spale!