Sukces polkowickiej sekcji Nordic Walking. Worek medali w Szczecinie

0
856

Udany start w Finale Pucharu Pomorza Nordic Walking mają za sobą reprezentanci KS Metraco Polkowice. Przedstawiciele polkowickiego klubu aż dziewięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, czym kolejny już raz udowodnili swoją pozycję na krajowym podwórku.

Zawody w Szczecinie zakończyły cykl Pucharu Regionalnego w Polsce. Kijkarze rywalizowali łącznie w ośmiu miastach. Polkowiczanie za każdym razem imponowali wysoką formą, co miało przełożenie na klasyfikację końcową. KS Metraco Polkowice zdominował rywalizację i został najlepszą drużyną całego cyklu. Indywidualnie najlepsza była natomiast Teresa Grygorowicz, która w Szczecinie wygrała dystans 5 km w kategorii wiekowej 65-69.

Pierwsze miejsca w Pucharze Pomorza wywalczyli także Roman Woroch, Miron Rożynek, Roman Frąckowiak oraz Izabela Okrzesik-Frąckowiak. Wszyscy okazali się bezkonkurencyjni w swoich kategoriach i stanęli na najwyższym stopniu podium rywalizacji na dystansie 5 km.

Zwycięstwa zawodnicy KS Metraco odnieśli też na dystansie 10 km. Rywalizację mężczyzn 60-69 wygrał Stefan Helwich, w kategorii 55-59 najlepszy był Mariusz Szarszunowicz, wśród kobiet bezkonkurencyjna była Anna Szarszunowicz, natomiast zmagania mężczyzn 70+ wygrał Karol Stawniak.

Ze Szczecina polkowiccy kijkarze przywieźli też inne, równie dobre, wyniki. Na trzecim stopniu podium na dystansie 5 km stawali Bogdan Grygorowicz, Józef Piątkowski oraz Jadwiga Grobelna. Na dwukrotnie dłuższym dystansie drugie miejsce wywalczył Stanisław Bik.

Dla reprezentantów KS Metraco Polkowice był to kolejny dobry start, co jest już pewnego rodzaju tradycją. Pod koniec sierpnia polkowiczanie wywalczyli 14 medali w Śremie, natomiast kilka dni wcześniej zdobyli 19 krążków w Potęgowie. Udany występ w Szczecinie był podsumowaniem Pucharu Regionalnego i pokazał, że polkowiczanie trzymali wysoką formę do ostatniej rywalizacji.